مقام مسئول خبر داد؛

۲۳ درصد حائزین شرایط وام ودیعه مسكن گرفتند

۲۳ درصد حائزین شرایط وام ودیعه مسكن گرفتند

مدیرکل اقتصاد مسکن وزارت شهرسازی از پرداخت وام ودیعه مسکن به 191 هزار مستاجر آگاهی داد که باتوجه به حائز شرایط بودن 828 متقاضی ثبت نام کرده، 23درصد حائزین شرایط موفق به دریافت وام شده اند.به گزارش شاپ به نقل از مهر، پروانه اصلانی در یک برنامه رادیویی با بیان اینکه پرداخت وام ودیعه مسکن تا آخر بهمن ماه به متقاضیان ادامه خواهد یافت، اظهار داشت: با افتتاح پرداخت وام ودیعه مسکن حدود ۹۲۰ هزار نفر ثبت نام کردند که ۸۲۸ هزار نفر حائز شرایط شناخته شدند. تعدادی هم به علت کامل نبودن استعلام های لازم و همینطور نداشتن مدارک مستدل از دریافت وام ودیعه مسکن، جا ماندند.
اصلانی افزود: هم اکنون کسانی که بانک خویش را برای دریافت تسهیلات ودیعه مسکن انتخاب کردند ۳۵۵ هزار نفر هستند و این افراد هم با پیامک هایی که از جانب وزارت راه و شهرسازی به آنها اعلام گردید به بانک ها برای دریافت وام رجوع کردند.
به گفته وی، از حدود ۳۵۵ هزار نفری که بانک را برای دریافت تسهیلات وام اجاره مسکن انتخاب کردند، حدود ۲۳۰ هزار نفر در بانک ها تشکیل پرونده دادند و ۱۹۱ هزار نفر هم وام ودیعه مسکن را دریافت نمودند که مجموع رقم پرداخت شده طبق تازه ترین آمار، ۳.۹ هزار میلیاردتومان است.
مدیرکل دفتر اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی خاطرنشان کرد: پرداخت تسهیلات وام ودیعه مسکن برای تهران ۵۰ میلیون تومان و برای سایر شهرها به ترتیب ۳۰ تا ۱۵ میلیون تومان به ازای هر خانوار مستأجر واجد شرایط است.
وی در مورد خصوصیت ها و شرایط دریافت وام، توضیح داد: برای افراد تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی داشتن اجاره نامه همراه با کد رهگیری حذف گردیده است و تنها معرفی نامه سازمان بهزیستی و کمیته امداد کفایت می کند. بقیه افراد باید برای اجاره نامه های خود کد رهگیری دریافت نمایند و در عین حال باید وثایق بانکی را هم به بانک عرضه بدهند.
اصلانی افزود: الان برای پرداخت وام ودیعه مسکن سابقه داشتن چک برگشتی بررسی نمی گردد و برای افراد کم درآمد تحت پوشش کمیته امداد و سازمان بهزیستی هم عرضه گواهی سهام عدالت کافی است.
مدیرکل دفتر اقتصاد مسکن ضمن اشاره به اینکه رویکرد سیستم بانکی، همراهی با مردم در پرداخت تسهیلات اجاره مسکن بوده است، در بیان استقبال کم مردم از اجرای این طرح اظهار داشت: بسیاری از مردم پیامک های ارسالی را ندیده و یا بی توجه به آن بودند. در عین حال با عنایت به این که یکی از شروط داشتن کد رهگیری بود و برخی از مستأجران کد رهگیری نداشتند عملاً از دریافت این تسهیلات جاماندند. در عین حال یکی از شروط مهم پرداخت این وام توسط سیستم بانکی عرضه گواهی درآمدی توسط مستأجران است که به علت نداشتن این گواهی، بخش عمده دیگری هم عملاً این امکان را نیافتند.
گفتنی است، با عنایت به مشکلات ایجادشده برای خانوارها در شرایط اقتصادی و بهداشتی کشور ناشی از شیوع کرونا و اجرای بند سه مصوبات پنجاه و یکمین جلسه ستاد ملی مدیریت کرونا در تاریخ ۱۳ دی ماه، مهلت پرداخت تسهیلات ودیعه مسکن تا آخر بهمن ۱۳۹۹ تمدید شده است.

1399/11/12
21:15:53
0.0 / 5
1183
تگهای خبر: بهداشت , ثبت نام , سیستم , عمل
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵
شاپ SHAAP