بیش از ۲ میلیون ژاپنی بیكارند

بیش از ۲ میلیون ژاپنی بیكارند

شاپ: برای اولین بار در 11 سال اخیر نرخ بیکاری ژاپن بالا رفت.


به گزارش شاپ به نقل از تریدینگ اکونومیکس، وزارت ارتباطات و امور داخلی ژاپن اعلام نمود نرخ بیکاری در این کشور تا اختتام ماه دسامبر بدون تغییر نسبت به ماه قبل به ۲.۹ درصد رسیده است. این کمترین نرخ بیکاری ثبت شده در این کشور از ژوییه ۲۰۲۰ تا حالا بوده است.
با در نظر گرفتن شاخصهای فصلی شمار بیکاران ژاپنی هم اکنون حدود دو میلیون و ۴۰۰۰ نفر برآورد می شود که ۶۰۰۰ نفر بیشتر از شمار بیکاران ثبت شده در زمان مشابه سال ۲۰۱۹ بوده است. نرخ مشارکت در بازار کار تا اختتام این ماه ۶۲ درصد بوده است یعنی ۰.۳ درصد کمتر از ماه قبل.
هم چنین طبق اعلام این وزارتخانه ژاپنی، شمار شاغلین تا اختتام این ماه با ۲۰۰۰ نفر افزایش نسبت به زمان مشابه ماه قبل به ۶۷ میلیون و ۸۰۰۰ نفر رسیده است. طبق آمار جداگانه انتشار یافته توسط وزارت بهداشت، کار و رفاه ژاپن، نرخ موجودیت شغلی به ۱.۰۶ رسیده است که نشان میدهد به ازای ۱۰۰ فرد جویای شغل، ۱۰۶ فرصت شغلی وجود دارد.
متوسط نرخ بیکاری ژاپن در بازه زمانی ۱۹۵۳ تا ۲۰۲۰ معادل ۲.۷۶ درصد بوده است که بالاترین رقم ثبت شده مربوط به ژوئن ۲۰۰۲ با ۵.۵ درصد و کمترین رقم ثبت شده نیز مربوط به نوامبر ۱۹۶۸ با یک درصد بوده است.
هرچند ژاپن یکی از کمترین نسبت درگیری با کرونا را در منطقه شرق آسیا داشت اما برای اولین بار در ۱۱ سال اخیر نرخ بیکاری نسبت به سال قبل بیشتر شد. بگفته رایوتا تاکدا- وزیر ارتباطات و امور داخلی ژاپن بازار کار این کشور به طرز محسوسی تحت تاثیر نتایج کرونا قرار گرفته است و دولت از نزدیک و با دقت تحولات مربوط به این بازار را رصد می کند.
ژاپن کمترین نرخ بیکاری را در میان کشورهای توسعه یافته جهان دارد و نرخ بیکاری معمولا در بازه دو تا سه درصدی تغییر می کند.
منبع:

1399/11/12
13:37:25
0.0 / 5
1424
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲
لینک دوستان شاپ
شاپ SHAAP