رئیس بنیاد مسكن عنوان كرد

بازسازی 4 هزار واحد در بافت های حاشیه ای و نابهنجار خوزستان

بازسازی 4 هزار واحد در بافت های حاشیه ای و نابهنجار خوزستان

به گزارش شاپ خوزستان رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با اشاره به بازسازی مناطق لطمه پذیر، فرسوده، حاشیه ای و بافت های نابهنجار شهری در بندر امام و برخی دیگر نقاط خوزستان اظهار داشت: 4 هزار واحد مسکونی در این منطقه دارای چنین شرایطی بوده اند.علیرضا تابش در آیین شروع عملیات بازسازی ۵ هزار واحد مسکونی مناطق آبگرفته خوزستان که امروز (۱۱ بهمن ماه) با حضور معاون اول رئیس جمهور و به صورت نمادین در بندر امام خمینی(ره) برگزار شد، اظهار نمود: به دنبال وقوع سیل و آب گرفتگی که در این منطقه رخ داد، به عمق مسائل و مشکلات منطقه پی بردیم.

به گزارش شاپ به نقل از ایسنا، وی ادامه داد: قبل از این به نظر می رسید حدود ۶۰۰ تا ۷۰۰ واحد، لطمه دیده باشند اما با بررسی دوباره به این نتیجه رسیدیم که به بهانه این مساله؛ مناطق لطمه پذیر، فرسوده، حاشیه ای و بافت های نابهنجار شهری را نیز بازسازی نماییم که ۴ هزار واحد مسکونی در این منطقه دارای چنین شرایطی بوده اند.

رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی بیان کرد: بمنظور بازسازی این واحدهای مسکونی، تسهیلات ارزان با سود ۵ درصد پرداخت خواهیم کرد. برای هر واحد ۲۰ میلیون تومان تسهیلات بلاعوض، ۲۰ میلیون تومان تسهیلات معیشتی و ۲۰ میلیون تومان نیز تسهیلات در زمینه اسکان موقت به صورت بلاعوض پرداخت خواهد شد.

تابش اظهار داشت: امیدواریم در کنار مردم این منطقه، منازل لطمه دیده بازسازی شود و شاهد بهبود وضعیت زندگی مردم باشیم. تا زمانی که وضعیت زندگی مردم این منطقه استاندارد و قابل قبول نباشد منطقه را ترک نخواهیم کرد.

منبع:

1399/11/11
22:04:44
0.0 / 5
1350
تگهای خبر: آسیب , ارز , استاندارد , عمل
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵
شاپ SHAAP