تهران و البرز دارای بیشترین واحدهای نیمه تمام مسكن مهر

تهران و البرز دارای بیشترین واحدهای نیمه تمام مسكن مهر

شاپ: بنا بگفته قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در طرح مسکن مهر 39 هزار واحد نیمه تمام بدون معارض وجود دارد که بیشترین تعداد واحدهای باقی مانده در چهار استان تهران، البرز، فارس و خوزستان است و امسال به پایان خواهد رسید.


به گزارش شاپ به نقل از ایسنا، تازه ترین آمار مسکن مهر حاکی از آنست که از دو میلیون و ۲۰۰ هزار واحد دو میلیون و ۱۷۱ هزار تا کنون تکمیل و تحویل شده است.
این خبر را احمد اصغری مهرآبادی قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در طرح مسکن مهر اعلام نموده و گفته است: از ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار واحد مسکونی مهر هم اکنون خصوصاً در اراضی دولتی ۳۹ هزار واحد نیمه تمام بدون معارض وجود دارد که در دست تکمیل است. ۶۵ هزار واحد نیز معارض دارد که از این تعداد ۳۵ هزار مورد پرونده هایشان در مراجع ذیصلاح در دست بررسی و منتظر رای است و ۳۰ هزار واحد نیز بدون متقاضی هستند.
مهرآبادی که چند روز پیش وعده داده بود پرونده مسکن مهر امسال بسته می شود امروز هم به این مساله تاکید نمود. این در حالیست که تکمیل دست کم ۱۲ هزار واحد شهر جدید پردیس به سال آینده موکول شده است.
وی با یادآوری اینکه تعداد واحدهای بدون متقاضی در سال قبل ۱۱۷ هزار واحد بود از کاهش این رقم به ۳۰ هزار واحد آگاهی داد و اضافه کرد: قسمتی از این واحدها به خودمالک تبدیل شد، بخشی نیز به پایان رسید و بخش دیگر نیز به طرح اقدام ملی مسکن واگذار شد.
مهرآبادی همچون دلیلهای اختصاص قسمتی از واحدهای مسکن مهر بدون متقاضی به طرح اقدام ملی مسکن را استفاده از تسهیلات مسکن ملی برشمرد و اظهار داشت: اینکار با هدف تکمیل پروژه های نیمه تمام و بهره مندی از سرمایه های کشور انجام شد. برای اینکه رقم تسهیلات طرح اقدام ملی مسکن برای اتمام پروژ های نیمه تمام کارآیی مناسب را داشته است.
وی توضیح داد: با منابع مسکن مهر امکان نداشت پروژه های نیمه تمام تمام شود به همین دلیل از تسهیلات طرح اقدام ملی مسکن در آن استفاده شد تا پروژه های نیمه تمام به انتها برسند.
قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در طرح مسکن مهر با تاکید بر اینکه مسکن مهر به انتهای کار خود رسیده است، اظهار داشت: بیشترین رقم در حدود ۲۸ هزار واحد از ۳۹ هزار واحد باقیمانده مسکن مهر در چهار استان تهران، البرز، فارس و خوزستان است و بقیه در سایر استان هاست که در برنامه است در مدت زمان تعیین شده تکمیل و تحویل شوند.
منبع:

1399/11/08
15:08:31
0.0 / 5
1224
تگهای خبر: سرمایه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
لینک دوستان شاپ
شاپ SHAAP