تاخیر در پرداخت بیمه بیكاری كرونا به جاماندگان

تاخیر در پرداخت بیمه بیكاری كرونا به جاماندگان

به گزارش شاپ در حالیکه قرار بود واریز مقرری بیمه بیکاری کرونا به جاماندگان طی هفته های اخیر صورت گیرد، به نظر می آید این امر با تاخیر همراه شده و اعتبار لازم از جانب خزانه هنوز پرداخت نشده است.به گزارش شاپ به نقل از ایسنا، بر مبنای آخرین آمارها، مقرری ایام بیکاری کرونا در ماههای اسفند ۹۸ و فروردین و اردیبهشت ۹۹ برای یک میلیون و ۸۲ هزار نفر با مساعدت دولت پرداخت شده و تنها ۹۱ هزار نفر موفق به دریافت بیمه بیکاری ایام کرونا نشده اند.

پیش از این اعلام شده بود که در دو مرحله فهرست این افراد به سازمان برنامه و بودجه ارسال شده و قرار بود در هفته های اخیر بیمه بیکاری کرونا برای ۹۱ هزار نفر از جاماندگان واریز شود که این اتفاق نیفتاده است.

آنطور که رئیس گروه بیمه بیکاری امور فنی بیمه شدگان سازمان تأمین اجتماعی گفته فهرست ۹۱ هزار نفر از کسانی که به علت تبعات کرونا شغل خویش را از دست داده و بیمه بیکاری دریافت نکرده اند به سازمان برنامه و بودجه ارسال و دستور تأمین اعتبار برای پرداخت مقرری بیکاری کرونا هم برای این عده صادر گردیده است.

وی از تاخیر در واریز مقرری اطلاع داده و می گوید با وجود آنکه ۲۷ دیماه دستور تأمین اعتبار از جانب ریاست سازمان برنامه و بودجه داده شده هنوز پرداختی از سوی خزانه انجام نگرفته و تاخیر در واریز مقرری از سوی سازمان تأمین اجتماعی نیست.

هادی ابوی ـ دبیرکل کانون عالی انجمن های صنفی کارگران، در گفتگو با ایسنا می گوید: خیلی از کارگران صنوف و مشاغل خدماتی که از کرونا صدمه دیده اند نیازمند حمایتهای اجتماعی و پرداخت بیمه بیکاری ایام کرونا هستند.

او می گوید: بیشتر مشاغل درگیر کرونا مثل مراکز اقامتی و گردشگری، زائرسراها و هتل ها همچنان با رکود و تعطیلی مواجهند و کارگران و نیروهای کار شاغل در این بخشها عموما خانه نشین شده و به لحاظ درآمد در مضیقه اند که لازم است برای کمک به بهبود وضع زندگی و به خطر نیفتادن معیشت این گروهها اقدامات لازم صورت گیرد.

پیش از این حدود ۱۵ هزار نفر از متقاضیان به علت ایراد در اطلاعات خود موفق به دریافت بیمه بیکاری نشده بودند و فهرست آنها برای رفع اشکال از جانب سازمان برنامه و بودجه به سازمان تأمین اجتماعی برگشت خورده بود که مقرر شد تا وزارت کار برای اصلاح اطلاعات به این افراد اعلام کند.

به گزارش شاپ به نقل از ایسنا، افرادی که پس از خرداد ماه همچنان بر سر کار نرفته و بیکاری آنها تداوم داشته مشمول بیمه بیکاری قرار گرفته و سازمان تأمین اجتماعی مقرری ایام کرونا را به آنها پرداخت کرده است؛ همینطور ۱۵ هزار نفری که مقرری بیمه بیکاری سه ماه اسفند ۹۸ و فروردین و اردیبهشت ۹۹ را دریافت نکرده و بیکاری آنها از خرداد سال جاری کماکان استمرار داشته مشمول دریافت بیمه بیکاری قرار دارند که بعد از رفع اشکال اطلاعات، پرداختی به آنها هم صورت خواهد گرفت.
1399/11/02
23:24:08
0.0 / 5
1175
تگهای خبر: خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳