در گفت وگو با شاپ مطرح شد

حمایت مالی از باشگاه های ورزشی و مراكز اقامتی

حمایت مالی از باشگاه های ورزشی و مراكز اقامتی

مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید ضمن اشاره به حمایت مالی باشگاههای ورزشی و مراکز اقامتی و بوم گردی در دوران کرونا، از برنامه ریزی برای ایجاد ۵۰۰۰ صندوق خرد محلی تا سال آینده به منظور کمک به بهبود وضع معیشت خانوارهای روستایی و اشتغال زنان اطلاع داد.اصغر نوراله زاده در گفتگو با ایسنا، به اقدامات صورت گرفته صندوق در پشتیبانی از کسب و کارها در دوران کرونا اشاره نمود و اظهار داشت: یکی از بخشهایی که در دوران کرونا به شدت صدمه دید، حوزه گردشگری و بوم گردی بود. با عنایت به محدودیت هایی که برای کنترل انتشار کرونا در کشور اعمال شد خیلی از مسافرتها کاهش پیدا کرد و این مسئله سبب شد تا مشاغلی که در زمینه بوم گردی و گردشگری فعالیت داشتند گرفتار مشکل شوند؛ بر همین مبنا ۱۸۷۰ اقامتگاه بوم گردی مورد حمایت مالی صندوق قرار گرفتند و بازپرداخت اقساط آنها تا آخر سال به تعویق افتاد.

حمایت مالی صندوق از ۱۲۵۰ باشگاه ورزشی

وی افزود: در بحث پشتیبانی از رستوران ها و مجتمع های مسافرتی هم تلاش شد تا بازپرداخت اقساط این دسته کسب و کارها معوق شود و با عنایت به صدمه ای که به باشگاههای ورزشی وارد شده و از اسفند سال قبل به بعد گرفتار تعطیلی شده بودند، صندوق بیشتر از ۱۲۵۰ باشگاه ورزشی را تأمین مالی کرد و بازپرداخت اقساط این گروه از مشاغل هم معوق شد.

مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید متذکر شد: به علت عدم رجوع ضامن ها و اعمال محدودیهای کرونایی، روند پرداخت تسهیلات در حوزه کسب و کار با کندی همراه شد با این وجود از آغاز سال جاری در حوزه اشتغال شامل پرداخت تسهیلات کرونایی، اشتغال روستایی و انعقاد تفاهم نامه ها بیشتر از ۶۷ هزار و ۷۸۰ فقره تسهیلات پرداخت کردیم که رقم آن نزدیک به ۱۳۲۲ میلیارد تومان است.

نوراله زاده در ادامه درباره اجرای طرح صندوق های خرد محلی اظهار نمود: صندوق های خرد محلی به تأمین سرمایه و اعتبار مورد نیاز روستاییان برای تولید محصول و توسعه کسب و کار آنها کمک می کنند و به علت اثربخشی بسیار در ایجاد اشتغال و رونق بازار کار حایز اهمیت هستند. هم اکنون زنان می توانند با سرمایه اندک کسب و کار مناسبی راه اندازی کنند و با مبالغ پایین مثل ۱۰ میلیون تومان اشتغالزایی بالایی داشته باشند.

ایجاد ۵۰۰۰ صندوق خرد محلی تا سال آینده

وی ضمن اشاره به وجود ۲۰۰۰ صندوق اعتباری خرد محلی در کشور از طریق اندازی هزار صندوق با همکاری وزارت جهاد کشاورزی و هزار صندوق با همکاری سازمان بسیج اطلاع داد و اظهار داشت: درصدد هستیم که تا سال آینده ۵۰۰۰ صندوق ایجاد نماییم تا از این طریق به بهبود وضع معیشت در مناطق روستایی و توسعه اشتغال زنان در روستا کمک گردد.

مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید درعین حال ضمن اشاره به طرح روستای بدون بیکار، اظهار داشت: خوشبختانه این طرح با استقبال فراوانی در خیلی از روستاها روبرو شده است به نحوی که بیشتر شهرستانها درخواست نمودند نمونه ای از روستای بدون بیکار در آنها ایجاد شود و به لحاظ مالی مورد حمایت قرار گیرند.

به گفته وی، تشویق روستاییان به همکاری و کارگروهی، تهیه مواد اولیه ارزان قیمت، حذف دلالان و واسطه گران و کمک به اقتصاد خانوارهای روستایی از اهداف اجرای طرح روستای بدون بیکار بوده است.

منبع:

1399/10/26
23:20:14
0.0 / 5
1216
تگهای خبر: ارز , بازار , تولید , سرمایه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
شاپ SHAAP