وزیر راه و شهرسازی به شاپ خبر داد

جریمه در انتظار متخلفان كرونائی با كد ملی بعلاوه جزئیات

جریمه در انتظار متخلفان كرونائی با كد ملی بعلاوه جزئیات

به گزارش شاپ وزیر راه و شهرسازی با اشاره به جریمه و برخورد بدون چشم پوشی با متخلفان کرونائی در بخش های مختلف حمل و نقل اظهار داشت: لایه های نظارتی با بهره گیری از پروتکل های بهداشتی تعریف شده تا هر فردی همچون اشخاص حقیقی و حقوقی مرتکب تخلفی در زمینه رعایت نکردن پروتکل های بهداشتی مقابله با کرونا شد، بوسیله کارت ملی جریمه شود.محمد اسلامی در گفت و گو با ایسنا درباره ساختار نظارت در زمینه رعایت کردن پروتکل های بهداشتی مقابله با کرونا در بخش های مختلف حمل و نقل، اظهار نمود: نظارت به صورت جدی و مستمری در همه بخش های حمل و نقل جاده ای، ریلی، دریایی و هوایی وجود دارد و مسلما با کسانی که در این عرصه ها مرتکب تخلف و جرائم در زمینه پروتکل های کرونائی شوند، برخورد خواهدد شد.

وی اضافه کرد: شیوه و نحوه برخوردها و جرایم متناسب با آن نیز در قالب مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا برای هر تخلف و هر بخش مشخص شده است.

وزیر راه و شهرسازی افزود: برمبنای مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا جرایم برای افراد حقیقی و حقوقی بوسیله کد ملی ستاندن می شود و این موارد مصوب و ساز و کارهای آن مشخص شده است. یعنی اگر هر فردی در هر جایگاهی تخلفی در زمینه رعایت نکردن پروتکل های ابلاغی مقابله با کرونا مرتکب شود بوسیله کارت ملی اش او را جریمه خواهند کرد.

اسلامی اعلام نمود: البته اجرای این مصوبه به وزارت کشور بستگی دارد و اینکه شروع ابلاغ و اعمال آن در کشور را با پلیس هماهنگ کرده و اعلام آمادگی کند. هم اکنون از فرآیندی صحبت می نماییم که نقطه شروع آن پایش تصویری و پلاک خوان با دوربین ها و حضور نیروی انتظامی در این صحنه است.

وی اظهار داشت: در مراحل بعدی ورود همه افراد در دستگاه های اجرائی و ادارات باید با کارت ملی باشد و نهایتا اعلام خواهد شد که مردم باید برای حضور در همه مکان ها و معابر شلوغ مانند پاساژها و مجتمع ها با کارت ملی حضور داشته باشند که نظارت ها از همین طریق اعمال و اجرا می شود. به عبارت دیگر این پروتکل ها لایه به لایه در حال پیشرفت و حرکت است تا بتوان نظارت و کنترل را روز به روز افزایش داد.

منبع:

1399/10/24
23:31:48
0.0 / 5
1169
تگهای خبر: بهداشت , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
شاپ SHAAP