آغاز اجرای پروژه تهیه نقشه های زمین شناسی استان سمنان

آغاز اجرای پروژه تهیه نقشه های زمین شناسی استان سمنان

مدیرکل دفتر زمین شناسی منطقه ای سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی از اجرای پروژه ای شامل دو نقشه با مقیاس یک پنجاه هزارم در مساحتی بالغ بر ۱۲۵۰ کیلومتر مربع در استان سمنان اطلاع داد.


به گزارش شاپ به نقل از ایسنا، رضا سلامتی اظهار داشت: در جهت تحقق اهداف و رویکرد نوین سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور و در ادامه تهیه نقشه های زمین شناسی کاربردی، پروژه ای شامل دو نقشه با مقیاس یک پنجاه هزارم در مساحتی بالغ بر ۱۲۵۰ کیلومتر مربع در استان سمنان با محوریت تولید اطلاعات پایه در رابطه با پتانسیل های معدنی مناطق اولویت دار، در دستور کار مدیریت زمین شناسی منطقه ای قرار گرفت.
سلامتی اضافه کرد: به علت فصل کاری خاص مناطق گرمسیری این طرح از آغاز پاییز سال ۹۹، در منطقه شمال ترود– معلمان شروع شد.
به قول وی، اعزام همزمان دو اکیپ تخصصی زمین شناسی از آغاز طرح به منطقه با هدف برداشت میدانی کامل و سیستماتیک در محدوده دو نقشه به نامهای خورس (آبگاره) به شماره اندکس ۶۹۶۱ III و چاه فراخ به شماره اندکس ۶۹۶۱ II تابحال به نیمه برداشت های میدانی خود رسیده است.
بر مبنای اعلام روابط عمومی سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور، مدیرکل دفتر زمین شناسی منطقه ای سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور ابراز امیدواری کرد که با برنامه ریزی دقیق در ادامه انجام پروژه، گزارش های تکمیلی دیگری در ارتباط با خصوصیت های زمین شناختی-معدنی این منطقه پر پتانسیل، جهت آشنایی و استفاده علاقه مندان علوم زمین عرضه شود.
منبع:

1399/10/20
22:58:40
0.0 / 5
1523
تگهای خبر: تولید , سلامت , سیستم , علم
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱
شاپ SHAAP