وزیر از دریافت هزینه ساخت مسكن مهر حمایت كرد

وزیر از دریافت هزینه ساخت مسكن مهر حمایت كرد

شاپ: به دنبال دریافت قسمتی از هزینه های تکمیل واحدهای مسکن مهر از متقاضیان ثانویه، امروز محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی هم این اقدام را در امتداد مصوبه قانونی شورای مسکن دانست و از آن حمایت کرد.


به گزارش شاپ به نقل از ایسنا، به دنبال دریافت قسمتی از هزینه های ساخت مسکن مهر از متقاضیان دوم و بیشتر که طبق اعلام شرکت عمران پردیس برمبنای مصوبه قانونی شورای مسکن استان انجام شده، وزیر راه و شهرسازی هم از این اقدام حمایت کرد. محمد اسلامی اظهار داشت که باید با دلالانی که گاهی ۷۰۰ واحد در پردیس خریداری نموده بودند برخورد می کردیم اما متقاضیان واجد شرایط و اولیه مشمول پرداخت هزینه نیستند.
چند روز قبل، برخی از متقاضیان مسکن مهر شهر جدید پردیس با ایسنا تماس گرفتند و نسبت به افزایش مبلغ آورده که شرکت عمران از آنها مطالبه کرده اعتراض کردند که مهدی هدایت ـ مدیرعامل عمران پردیس ـ در این خصوص اظهار داشت: خریداران دوم و بیشتر باید قسمتی از هزینه تکمیل واحدها که حدود ۱۶ تا ۳۱ میلیون تومان برمبنای فاز هر واحد شهر جدید پردیس است را پرداخت کنند. او هدف از این اقدام را بخش کمی از هزینه تکمیل واحدها را از سرمایه گذاران و دلالان عنوان نمود. هدایت این را هم اظهار داشت که افراد تحت پوشش کمیته امداد، بهزیستی، خانواده شهدا، جانبازان و افرادی که استطاعت مالی ندارند از پرداخت هزینه تکمیل واحد و همین طور اجبار خرید عرصه معاف هستند.
در این بین بعضی افراد عنوان می کنند که امتیاز را خریداری نموده اما متقاضی واقعی هستند؛ کسانی که گاهی سالها در انتظار تحویل واحد به سر می برند. االبته این متقاضیان کسانی نیز عموما با قیمتهای پایین و در مراحل ابتدایی پروژه مبادرت به خریداری واحدهای مسکن مهر پردیس کرده اند.
امروز هم محمد اسلامی ـ وزیر راه و شهرسازی ـ طی یک گفت و گوی رادیویی، دریافت هزینه های ساخت مسکن را مصوبه قانونی شورای مسکن دانست و اظهار داشت: متقاضیان واجد شرایط اولیه مشمول پرداخت مبلغ نیستند. وی اظهار نمود: ما قانونی این اجازه را گرفتیم که عرصه مسکن مهر را به مردم بفروشیم. دلیلش هم این بود که باید منابع مسکن مهر را تهیه می کردیم تا خانه های مردم را جهت زندگی آماده نماییم.
وی اضافه کرد: موضوعی که در رسانه ها به آن دامن زده می شود مربوط به پردیس است و در پرند و دیگر جاها این مشکل را نداریم. دلالی در پردیس بیداد می کند و گفته می شود یک نفر ۷۰۰ واحد دارد. ما باید فکری برای دلال بازی می کردیم. این مبالغ مشمول مردمی که در سامانه ثبت نام کرده و واجد شرایط بودند نمی گردد. آنها خانه خودرا تحویل گرفته و تحویل می گیرند.
وزیر راه و شهرسازی اشاره کرد: دریافت این پول، مصوبه شورای مسکن و ذیل بند قانونی می باشد که به وزارت راه و شهرسازی اجازه داده است.
اسلامی با اعلان اینکه ما عرصه را به مردم واگذار کردیم اظهار داشت: طی دو سال قبل حداقل ۲۵۰۰ میلیارد تومان در پردیس برای زیرساختهایی مثل تصفیه خانه، تاسیسات زیربنایی، معابر، پارک، مسجد، کلانتری، خانه بهداشت، مدرسه و غیره هزینه کرده ایم. پردیس امروز با پردیس سه سال پیش قابل قیاس نیست. هیچ امکان زندگی وجود نداشت. الان الحمدالله هم ایمنی کافی دارد و هم از معابر و محیط زیبایی برخوردارست. این بودجه از محل همین منابع تامین می شود و رفاهش برای کسانی است که افراد اصلی خریدار مسکن هستند و در سامانه مسکن مهر ثبت نام کردند.
وی اظهار نمود: با وجود اینکه گرانی لجام گسیخته استخوانهای ما را هم خرد کرده، مسکن مردم را تکمیل کرده و داریم تکمیل می نماییم. با افتخار باقیمانده را تا اختتام امسال و اوایل سال آینده تحویل می دهیم.
بنابراین گزارش، ابتدای خردادماه امسال شرکت عمران پردیس اعلام نمود که ۲۰ تا ۲۵ درصد هزینه های ساخت مسکن مهر باید از متقاضیان دوم و بیشتر دریافت شود. هدایت ـ مدیرعامل عمران پردیس ـ این را هم گفت کسانی که قبل از شروع خرداد خریداری نموده اند مشمول افزایش نیستند. ولی حالا ظاهرا تمام متقاضیان ثانویه باید مبالغی بین ۱۶ تا ۳۱ میلیون تومان را بپردازند. گفته می شود که مصوبه شورای مسکن مشمول تمام متقاضیان شده و کسانی هم که قبل از شروع خرداد واحدهای خودرا خریداری نموده اند باید این هزینه را بپردازند.
بنابراین گزارش، در سال ۱۳۹۱ عملیات راه اندازی ۸۱ هزار واحد مسکن مهر در شهر جدید پردیس واقع در ۱۷ کیلومتری شرق تهران شروع شد که به ۸۳ هزار واحد افزایش پیدا کرد. طبق آخرین آمار تا کنون ۶۰ هزار واحد تحویل شده و مقرر است در اسفندماه ۱۳۹۹ نیز ۱۰ هزار واحد دیگر تحویل شود. مهدی هدایت مدیرعامل شرکت عمران پردیس گفته که سایر واحدها در اوایل سال آینده و پیش از اتمام دولت تکمیل می شود. شهر جدید پردیس دارای ۱۲ فاز است که فاز ۱۲ آن بتازگی کلنگ زنی شده است. فازهای یک تا چهار در شهر اصلی، فاز پنج، چهار کیلومتر، فاز هشت، هشت کیلومتر، فاز ۹ پنج کیلومتر، فاز ۱۱ شش کیلومتر از شهر اصلی فاصله دارند. پارک فناوری پردیس در فاز شش، ناحیه صنعتی خرمدشت در فاز هفت و فاز ۱۰ این شهر در منتهی الیه شمالی فاز چهار قرار گرفته اند. فاز ۱۲ نیز در پنج کیلومتری شمال شرقی پردیس واقع شده است.
منبع:

1399/10/16
11:41:33
0.0 / 5
1406
تگهای خبر: برند , بهداشت , ثبت نام , زیبایی
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
لینک دوستان شاپ
شاپ SHAAP