آشنایی با مركز ترك اعتیاد خانه سپید

آشنایی با مركز ترك اعتیاد خانه سپید

به گزارش شاپ فرد معتاد پیش از اینکه مجرم باشد یک بیمار است و با حمایت اطرافیان و از راههای بسیاری که وجود دارد مانند مرکز ترک اعتیاد می توان او را کمک و درمان کرد.به گزارش شاپ به نقل از مهر، در میان خیلی از مردم یک باور غلط اجتماعی وجود دارد که شخص معتاد فردی است که خیلی از خصوصیات منفی که در یک انسان می تواند وجود داشته باشد، را در خود دارد. بر اساس این دیدگاه باید با نفرت و انزجار فرد معتاد را از جامعه طرد کرد یا نابودش ساخت، در صورتیکه فرد معتاد پیش از اینکه مجرم باشد یک بیمار است و با حمایت اطرافیان و از راههای بسیاری که وجود دارد مانند مرکز ترک اعتیاد می توان او را کمک و درمان کرد.
فرد معتاد یک بیمار است نه مجرم:
بر اساس باورهای غلطی که در جامعه نسبت به فرد معتاد وجود دارد مردم دیدگاهی توام با نفرت و انزجار نسبت به فرد معتاد دارند و مانند فردی خطرناک و مجرم با او رفتار می کنند و سبب نابودی بیشتر و دور شدن کامل او از جامعه می شوند، معتاد پیش از اینکه یک مجرم باشد، بیمار است و این رفتارهای غلط اجتماعی دیگران با او علاوه بر کمک نکردن به وی در ترک اعتیاد و کوشش برای رفع درد و بیماریش، او را بیشتر به سمت اعمال خلاف و اشتباه سوق می دهند.
برای درمان هر بیماری احتیاج به زمان است، فرد معتاد برای درمان اعتیاد احتیاج به زمان، تلاش، پشتکار و اراده دارد. خیلی از افراد معتاد بارها تصمیم می گیرند اعتیاد را کنار بگذارند اما در این راه گرفتار شکست می شوند. ازاین رو بهتر است بسیاری از معتادان درباره علل اعتیاد خود اطلاعات بیشتری داشته باشند و با روش های علمی و اصولی برای ترک آشنا گردند.
مصرف مواد مخدر اثرات مخربی از نظر روانی و جسمی بر روی فرد می گذارد که در خلال مراحل ترک باعث به وجود آمدن خماری، علایم ترک و اختلالات خلقی بسیار می شود. در مراکز ترک اعتیاد به بیمار کمک می کنند تا از نظر روانی و جسمی به حالت طبیعی برسند. خانواده هم در ترک اعتیاد به مواد مخدر نقش تعیین کننده ای دارند.
انواع روش های ترک اعتیاد:
روزهای اول ترک اعتیاد تریاک برای فرد معتاد روزهای بسیار سختی است و اراده و روحیهٔ فرد و پذیرش اعتیاد بعنوان بیماری برای فرد معتاد در این روزها بسیار مهم می باشد و خماری و دردهای ناشی از ترک را در او قابل تحمل می کند، چونکه خماری ناشی از کاهش مواد مخدرو یا عدم مصرف او را نا امید می کند و او را از ادامه دادن باز می دارد.
روش های متداولی برای ترک اعتیاد وجود دارد که در ادامه به توضیح آنها می پردازیم.

روش سنتی ترک اعتیاد با کاهش تدریجی مصرف مواد مخدر:
کاهش تدریجی مصرف مواد مخدر که به آن ترک اعتیاد سنتی گفته می شود از زمان قدیم تا به امروز مرسوم بوده است. در روش سنتی یا همان سم زدایی، هر روز مقداری از مصرف مواد مخدر کم می شود تا به تدریج ترک اعتیاد تریاک یا هر ماده دیگر مصرف آن ماده به صفر برسد. در این روش درصد موفقیت پایین است و احتمال بازگشت بسیار بالا است چونکه به طور مستقیم ذهن فرد معتاد را مورد هدف قرار داده و فرد بدون هیچ آمادگی ذهنی به مبارزه با علایم ترک، وسوسه ها و خماری می پردازد. در این روش امکان دارد فرد با مشکلات زیادی مواجه شود مانند افسردگی پس از ترک اعتیاد، بی خوابی، کاهش اعتماد به نفس، استرس و وسواس فکری و...
روش ترک اعتیاد بدون مصرف دارو و قطع سریع مصرف مواد مخدر:
در این روش بیمار به یک باره مصرف مواد مخدر را کنار می گذارد بدون آن که ترکیبی یا دارویی را جایگزین مصرف مواد کند. این روش ترک اعتیاد را سقوط آزاد هم می گویند. در این روش به سبب ترک ناگهانی قدرت و توان بسیار بالایی لازم است. در این روش ترک اعتیاد به سبب قطع مصرف مواد مخدر، در ۱ تا ۲ هفته عکس العمل های آشکاری وجود دارد که خیلی سخت و طاقت فرسا خواهد بود اما نشدنی نیست و می شود که این عوارض را تحمل کرد، تنها عیب این روش این است که یک شوک ناگهان و مخرب روحی و جسمی به بیمار وارد می شود.
سیستم های تولید مواد شبیه مواد مخدر در بدن، حدوداً ۱۰ ماه زمان نیاز دارند تا مجدداً مورد بازسازی قرار گیرند ازاین رو پس از گذراندن دو هفته اول، افسردگی، کم حوصلگی، مشکلات بی خوابی، گریه کردن، تنبلی، عدم میل به زندگی و… در بیمار وجود دارد و در این زمان بیمار قادر به کار کردن نیست. در طول این دوره تجویز می کنند که شخص را بیشتر تنها بگذارند.
گاهی به سبب شوک مخربی که در این روش ترک اعتیاد به معتاد وارد می شود، سبب می شود که برخی از قسمت های تولید کننده مواد شبه افیونی در بدن تا آخر عمر هیچگاه فعال نشوند.
روش ترک اعتیاد با قطع مصرف مواد مخدر به همراه مصرف دارو:
این روش مانند همان روش سقوط آزاد است. به این صورت که پس از قطع فوری مصرف مواد مخدر و در یک هفته اول، برای کم شدن عوارض و درد، بیمار از دارو استفاده می نماید. این رایج ترین روش مخصوصاً در ایران است و همینطور راه ترک اعتیاد در آگهی های ترک مواد مخدر است. در این روش به سبب مشخص نبودن زمان بازسازی در سیستم های تولید مواد شبه افیونی در بدن، این روش هم با روش سقوط آزاد تفاوت چندانی ندارد.

مرکز ترک اعتیاد در تهران:
مرکز ترک اعتیاد یکی از مجهزترین و بهترین مراکز تخصصی ترک اعتیاد با مجوز رسمی ترک و درمان اعتیاد از وزارت بهداشت است. خدمات مرکز ترک اعتیاد در تهران بر پایه صداقت و تعهد برنامه ریزی شده است. داشتن پزشکان متخصص و با تجربه و عرضه خدمات در سطح بالا به بیماران و خانواده های آنها سبب شده این مرکز بعنوان یکی از بهترین و مجهزترین مراکز ترک اعتیاد در تهران شناخته شود.
مرکز ترک اعتیاد در تهران با عرضه خدمات روان درمانی و روانشناسی با کمک روانشناسان متخصص و با تجربهٔ خود مبادرت به گرفتن شرح حالی کامل و دقیق از بیماران و خانواده ایشان می کند که می تواند عوامل شروع کننده اعتیاد را به خوبی آشکار کند. این امر می تواند در کنترل بیماری، عود و حتی لغزش در این بیماران کمک نماید و تا حد بسیار زیادی امید به درمان قطعی این بیماران را بالا می برد.
مددجویان عزیز می توانند برای برقراری ارتباط با مرکز خانه سپید با تلفن های زیر تماس حاصل نموده ویا با پست الکترونیکی contact@khanesepid.ir مکاتبه نمایند.
تلفن ثابت: ۳۴۴۰۸۰۴۶ ۰۲۶ – ۶۵۲۹۶۷۰۴ ۰۲۱ – ۶۵۲۹۶۷۰۱ ۰۲۱
آدرس: استان البرز- کرج -محمدشهر-بعد از میدان شهدای جعفرآباد-خیابان شمس-خانه سپید
این مطلب، یک خبر آگهی بوده و خبرگزاری مهر در محتوای آن هیچ نظری ندارد.


منبع:

1399/09/29
22:28:43
5.0 / 5
1890
تگهای خبر: ارز , استرس , افسردگی , بهداشت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱
شاپ SHAAP