معاون وزیر راه و شهرسازی خبر داد

ثبت نام مجدد از حذفی های مسكن ملی

ثبت نام مجدد از حذفی های مسكن ملی

معاون وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: کسانی که به علت عدم واریز وجه از طرح اقدام ملی حذف شده اند با عنایت به سبز بودن فرم «ج» آنها می توانند در مرحله دوم باردیگر نام نویسی کنند.


محمود محمودزاده در گفت و گو با ایسنا اظهار نمود: حدود ۴۶۰ هزار نفر از متقاضیان طرح اقدام ملی مسکن تایید شده بودند که تا روز ۳۰ آذرماه باید تعیین تکلیف شوند. ما به لحاظ اینکه نهایت تعامل و فرصت را داشته باشیم چند دوره فرایند بارگذاری مدارک و افتتاح حساب را تمدید کردیم.
وی ادامه داد: کسانی که به آنها پیامک ارسال شده اگر تا ۳۰ آبان نسبت به افتتاح حساب و واریز حدود ۴۰ میلیون تومان اقدام نکرده باشند حذف شده اند. اما افرادی در این بین بودند که عنوان کردند پیامکی به آنها ارسال نشده و در فرایند نام نویسی گرفتار مشکل شدند که تا ۳۰ آذر به آنها مهلت داده ایم. پس از این تاریخ باید ببینیم چند نفر از افرادی که ثبت نام کرده اند متقاضی واقعی هستند و بر مبنای ظرفیت خالی، ثبت نام دور دوم را آغاز نماییم.
معاون وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: کسانی که حذف می شوند منعی برای ثبت نام مجدد ندارند؛ چونکه امتیازی استفاده نکرده اند و فرم «ج» آنها سبز است که همانند دیگر متقاضیان می توانند نام نویسی کنند.
محمودزاده درباره آخرین وضعیت واریز وجه از جانب متقاضیان طرح اقدام ملی مسکن اظهار داشت: در مرحله اول ۴۶۰ هزار متقاضی مسکن ملی واجد شرایط شناخته شدند که از این تعداد ۱۰۰ هزار نفر مخصوص بافت فرسوده بودند. یعنی برای ۳۰۰ هزار نفر باید خانه بسازیم. این ۳۰۰ هزار تن حدودا معادل کل مجموعه است که ۲۴۰ هزار نفرشان تعیین تکلیف شده و به تعهدشان عمل کرده اند. بدین صورت که یا از حدود دو سال قبل به آنها زمین داده ایم که در حال ساخت هستند یا ۴۰ میلیون تومان را در چارچوب ثبت نام واریز کرده اند.
وی خاطرنشان کرد: حدود ۶۰ هزار نفر باقی مانده که یا آورده را واریز نکرده، یا تکمیل نکرده اند که باید تا آخر آذرماه تعیین تکلیف شوند.
به قول محمودزاده برای کل ۴۰۰ هزار واحد طرح اقدام ملی مسکن، تأمین زمین شده است.
مسکن ملی در یک نگاه
شهریوماه ۱۳۹۸ طرح اقدام ملی مسکن با حضور رئیس جمهور کلنگ زنی شد. نخستین واحدها از این پروژه ۴۰۰ هزار واحدی به تعداد ۱۱ هزار و ۵۶۰ واحد در روز یکم آبان ماه ۱۳۹۹ به دستور رئیس جمهور افتتاح شد. این پروژه از راه آورده متقاضیان و ۱۰۰ میلیون تومان وام بانکی با نرخ سود ۱۸ درصد ایجاد می شود. آورده متقاضیان در مرحله اول حدود ۴۰ میلیون تومان است. میانگین قیمت این واحدها در کل کشور طبق آخرین برآورد از هزینه های تابستان ۱۳۹۹ به متری ۲.۷ میلیون تومان می رسد. ثبت نام مرحله اول به پایان رسیده و متقاضیان واجد شرایط برای بارگذاری مدارک خود باید به سامانه tem.mrud.ir رجوع کنند. مهلت بارگذاری مدارک و افتتاح حساب، آخر مهر ماه اعلام شده بود که تمدید شده است. در صورت عدم واریز وجه یا انصراف متقاضیان اولیه، افرادی از فهرست رزرو جایگزین آنها می شوند.
منبع:

1399/09/28
12:51:57
5.0 / 5
1236
تگهای خبر: ثبت نام , عمل , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
لینک دوستان شاپ
شاپ SHAAP