شاكری بیان كرد

اصلاحات كمیسیون عمران در طرح جهش تولید و تامین مسكن

اصلاحات كمیسیون عمران در طرح جهش تولید و تامین مسكن

یک عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی اصلاحات این کمیسیون در طرح جهش تولید و تامین مسکن در بحث تامین منابع و مصالح ساختمانی را تشریح نمود.


اقبال شاکری در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به اصلاحات انجام شده در طرح جهش تولید و تامین مسکن از طرف کمیسیون عمران مجلس بیان کرد: در جلسه کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی طرح جهش تولید و تامین مسکن با حضور نمایندگان وزارت راه و شهرسازی و مرکز پژوهش های مجلس مورد بحث و بررسی دوباره قرار گرفت و بعد از اصلاحات نهایی، جهت بررسی جزئیات در صحن مجلس به هیات رئیسه ارائه شد.
وی در ادامه اظهار نمود: بر طبق این اصلاحات یک میلیون مسکن در هر سال به مدت چهار سال ساخته خواهد شد و ۷۰ درصد هزینه ساخت بوسیله اعطای تسهیلات با نرخ سود مناسب و مصالح نیز بوسیله خرید از بازار بورس به صورت ریسک پذیر تامین خواهد شد.
نماینده مردم تهران در مجلس اشاره کرد: مدت بازپرداخت تسهیلات ۲۰ سال در نظر گرفته شده است و صندوقی در این طرح دیده شده تا منابعی را در خود جمع کند و برای پشتیبانی از این طرح این منابع را در پشتیبانی از ساخت واحدهای دیده شده قرار می دهد.
شاکری در آخر اشاره کرد: ان شاءالله با ارائه این طرح و بررسی جزئیات آن در صحن علنی و تصویب آن و بعد از طی مراحل قانونی شاهد اجرائی شدن آن و ساماندهی بازار مسکن باشیم.
کلیات طرح جهش تولید و تامین مسکن که مهرماه در صحن علنی به تصویب رسید جهت بررسی بیشتر و رفع پاره ای از ابهامات به کمیسیون عمران ارجاع شد.
این کمیسیون حالا این طرح را بررسی و ابهامات را برطرف کرده و به هیات رییسه داده تا جهت بررسی در صحن علنی در نوبت قرار دهند.1399/09/24
14:04:13
5.0 / 5
1183
تگهای خبر: بازار , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵
شاپ SHAAP