ستاد تنظیم بازار تصویب كرد؛

افزایش بی سر و صدای قیمت لاستیك كامیون و اتوبوس تولید داخل

افزایش بی سر و صدای قیمت لاستیك كامیون و اتوبوس تولید داخل

بعد از آنکه ستاد تنظیم بازار در جلسه 20 آبان ماه، قیمت گذاری لاستیک سبک را به تولیدکنندگان واگذار کرد، در جلسه روز گذشته خود نیز در اقدامی عجیب باواگذاری نرخ گذاری لاستیک سنگیم هم موافقت نمود.به گزارش شاپ به نقل از مهر، ستاد تنظیم بازار در جلسه ۲۰ آبان ماه خود با واگذاری تعیین نرخ لاستیک سبک به تولیدکنندگان موافقت نمود. اما در همان مصوبه اعلام گردید نرخ لاستیک سنگین تولید داخل، کما فی السابق برمبنای نرخ گذاری وزارت صمت خواهد بود.

پس از آن بود که انجمن صنفی صنعت تایر در ابلاغیه ای به شرکت های تولیدکننده، افزایش ۵۰ درصدی قیمت فروش لاستیک تولید داخل و اجرای آن از ۲۸ آبان را ابلاغ نمود.

جلسه ستاد تنظیم بازار روز گذشته ۱۸ آذر در حالی انجام شد که یکی از تصمیمات مهم این ستاد که چندان رسانه ای نشده و قرار شد در سکوت خبری اجرا شود، افزایش قیمت لاستیک بود. طبق مصوبه ستاد تنظیم بازار قرار شد قیمت لاستیک خودرو های سنگین نیز آزاد شده و به تولیدکنندگان واگذار شود.
این در حالی است که ستاد مذکور از مصوبه ای که امتیاز بزرگی برای تولیدکنندگان لاستیک سواری و سبک بود، تجربه چندان خوبی به دست نیاورده است.
تا کنون انجمن صنفی تایر درباب مصوبه روز گذشته ستاد تنظیم بازار موضع گیری نکرده و باید دید اعضای این انجمن و تولیدکنندگان لاستیک سنگین، چه میزان افزایشی را برای لاستیک های سنگین تولید داخل در نظر خواهند گرفت.

1399/09/20
12:48:23
5.0 / 5
1242
تگهای خبر: بازار , تولید , رنگ , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
شاپ SHAAP