مدیرعامل سایپا اعلام كرد

تحقق جهش تولید با توان داخلی و توسعه محصولات در سایپا

تحقق جهش تولید با توان داخلی و توسعه محصولات در سایپا

به گزارش شاپ مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا با اشاره به بیانات اخیر رهبری درباب جهش تولید خودرو، اظهار داشت: فرامین رهبر معظم انقلاب را در زمینه رشد تولیدخودرو با تاكید بر توان قطعه سازان داخلی محقق خواهیم كرد.


به گزارش شاپ به نقل از مهر به نقل از سایپا، سیدجواد سلیمانی اظهار داشت: در دو سال قبل گروه سایپا با تاکید بر ظرفیت های موجود در داخل و شناسایی توان شرکتها و مجموعه های دانش بنیان داخلی توانسته است ضمن ارتقا کیفیت و معرفی محصولات جدید، رونق تولید را رقم بزند.
وی با اشاره به شکست پروژه تحریم صنعت خودرو ایران افزود: با تاکید بر توان موجود در کشور و بی نیاز از شرکای بدعهد خارجی، دشمن را در دستیابی به اهداف تحریم ناکام گذاشته و محصولات جدیدی را برپایه مگاپلت فرم ملی سایپا (SP100) به بازار عرضه کردیم.
مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا اضافه کرد: گام مهم دیگر توقف تولید پراید و حذف این محصول پرتیراژ از سبد محصولات سایپا بود که باتوجه به ظرفیت ۵۰ درصدی آن از کل ظرفیت تولید سایپا، یک خلأ بسیار بزرگ محسوب می شد، اما توانستیم با برنامه ریزی دقیق و همکاری قطعه سازان این خلأ جدی را پر کرده و در سال جهش تولید، به ارتقا کیفیت هم توجه داشته باشیم.
وی با اعلان اینکه راهبرد سایپا توسعه همکاری با صنایع دفاعی و شرکت های دانش بنیان در حوزه داخلی سازی قطعات است، اشاره کرد: هم اکنون بیش از ۸۰ قطعه از محصولات خودرا با همکاری وزارت دفاع، نیروی هوافضای سپاه پاسداران و نیروی هوایی ارتش در دست ساخت و بومی سازی داریم و پیش تر نیز بخش زیادی از قطعات مورد نیاز را با کمک شرکت های دانش بنیان و استارتاپ های ایرانی داخلی سازی کرده ایم.
سلیمانی جهش تولید با ادامه استفاده از ظرفیت های موجود و همگام با جهش تکنولوژی را هدف امسال سایپا عنوان نمود و اظهار داشت: توسعه همکاری با همه قطعه سازان داخلی خصوصاً نیروهای مسلح و شرکت های دانش بنیان را با قدرت پیش می بریم.
مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا در آخر اظهار داشت: برنامه های جدیدی در زمینه ساخت قطعات بسیار پیشرفته خودرویی با توان داخلی را به اجرا درآورده ایم که جزئیات آنرا در آینده اعلام خواهیم کرد.


منبع:

1399/09/05
13:23:51
5.0 / 5
1356
تگهای خبر: بازار , تولید , صنعت , كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
شاپ SHAAP