معاون سازمان هواپیمایی كشوری خبر داد

درخواست برای حذف محدودیت ۶۰ درصدی در پروازها

درخواست برای حذف محدودیت ۶۰ درصدی در پروازها

معاون سازمان هواپیمایی كشوری از عرضه درخواست برای حذف شدن محدودیت پذیرش ۶۰ درصدی مسافر در پروازهای داخلی اطلاع داد و اظهار داشت: با عنایت به رعایت كردن همه پروتكل های بهداشتی صادر شده داخلی و بین المللی این درخواست را به وزیر راه و شهرسازی عرضه كرده ایم اما اگر ستاد ملی مقابله با كرونا نپذیرد، ایرلاین ها همچنان آنرا اجرایی می كنند.


به گزارش شاپ به نقل از ایسنا، چندی قبل ستاد ملی مقابله با کرونا با پیشنهاد وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ابلاغ نمود که در همه پروازهای داخلی باید تنها ۶۰ درصد ظرفیت کابین هواپیما مسافر پذیرش شود و فاصله گذاری اجتماعی در حین پرواز هم رعایت شود. اما پیش از این ابلاغیه تنها دو ردیف آخر هواپیما برای بیماران احتمالی خالی نگه داشته می شد.
به غیر از این ابلاغیه، مصوبه دیگری هم از جانب ستاد ملی مقابله با کرونا برای مسافران اعلام گردید و آن الزامی شدن استعلام همه مردم برای انجام سفرهای هوایی، زمینی و دریایی با وسائل حمل و نقل عمومی در سامانه تعریف شده از جانب وزارت بهداشت است.
در همین زمینه ابوالقاسم جلالی –معاون هوانوردی و امور بین الملل سازمان هواپیمایی کشوری- به ایسنا اظهار داشت: با عنایت به این که همه پروتکل های بهداشتی ابلاغ گردیده از جانب ستاد ملی مقابله با کرونا و دیگر مراجع بین المللی را رعایت کرده و بر اجرای درست آنها از جانب ایرلاین ها نظارت می نماییم، درخواست داده ایم تا محدودیت ۶۰ درصد برای مسافرگیری در پروازها حذف شود تا شرکتهای هواپیمایی ضمن رعایت همه موارد و نکات بهداشتی ابلاغ گردیده، بتوانند وضعیت بهتری در زمینه جذب مسافر داشته باشند.
وی ادامه داد: سازمان هواپیمایی کشوری و شرکتهای هواپیمایی همواره خویش را ملزم به اجرای پروتکل های ابلاغی ستاد ملی مقابله با کرونا می دانند و اگر این درخواست تایید نشود برای اجرای دقیق محدودیت ۶۰ درصدی نظارت لازم را انجام می دهیم.
معاون هوانوردی و امور بین الملل سازمان هواپیمایی کشوری تصریح کرد: همه پروتکل های بهداشتی رعایت می شود و اگر ایرلاینی در این حوزه کوتاهی کند نتنها برخورد لازم با آنها همچون لغو مجوز صورت خواهد گرفت بلکه نام آنها را به مردم اعلام می نماییم.1399/09/04
11:54:14
5.0 / 5
1509
تگهای خبر: آموزش , بهداشت , پزشك , درمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵
لینک دوستان شاپ
شاپ SHAAP