در گزارش شاپ مطرح شد؛

خرید و فروش طلا در فضای مجازی امن نیست مردم مراقب باشند

خرید و فروش طلا در فضای مجازی امن نیست مردم مراقب باشند

به گزارش شاپ رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران با تكیه بر اینكه بسترهای لازم برای معاملات طلا در فضای مجازی فراهم نیست، از مردم خواست به علل مختلف از خرید طلای دست دوم اجتناب كنند.ابراهیم محمدولی در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به اینکه فضای مجازی دارای مزایا و پتانسیل های خوبی برای کسب و کار امروزی است، عنوان کرد: طلا یک فلز خاص است و شرایط و معاملات آن در اینترنت و فضای مجازی باید شرایط و قوانین خاص خویش را داشته باشد.
وی اضافه کرد: قوانین و ضوابط در ارتباط با سایر کالاها را نمی توان بر طلا، جواهر و مصنوعات آن وضع کرد و برای تدوین قوانین معاملات طلا در فضای مجازی مسلماً از کارشناسان و خبرگان حوزه طلا و جواهر و فضای وب بهره گیری خواهد شد.
رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران ضمن اشاره به پیگیری ها و تدوین قوانین معاملات طلا در فضای مجازی، تصریح کرد: در این رابطه جلسات گوناگونی با اتاق اصناف ایران برگزار شده و سفارش ما به خریداران طلا این است که تا آماده شدن بسترهای لازم برای خرید و فروش در فضای مجازی از معامله در این فضا خودداری کرده و مصنوعات طلا و جواهر را به صورت فیزیکی تهیه کنند.
محمدولی ضمن اشاره به افزایش تخلفات در بخشی از فضای مجازی و رجوع برخی مالباختگان معاملات طلا در این فضا به اتحادیه، اظهار داشت: آنچه در فضای مجازی از یک مصنوع طلا نمایش داده می شود با آنچه در حقیقت وجود دارد از حیث وزن و عیار با اختلاف زیادی همراه می باشد، بنابراین باید قوانین و ضوابط معامله در این فضا بسیار جامع و کامل باشد تا مصرف کننده و خریداران طلا در این عرصه متضرر نشوند و حساسیت این اتحادیه در این مورد به خاطر پشتیبانی از حقوق مصرف کننده است.
این مقام صنفی در مورد طلای دست دوم هم تصریح کرد: فروش طلای دست دوم از نظر اتحادیه تخلف صنفی به حساب می آید، بنابراین از مردم خواهشمندیم از خرید طلای دست دوم به دلیل وجود معضلات مختلف و احتمال متضرر شدن اجتناب کنند.
رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران افزود: خرید طلای دست دوم مشکلات زیادی را برای خریداران و این صنف ایجاد کرده، در این معاملات احتمال عیار غیراستاندارد و مشکلات حقوقی بسیار زیاد است، بنابراین در صورت بروز هرگونه مشکل اتحادیه قادر به رسیدگی به این شکایات از سوی خریداران نیست.

1399/08/25
13:00:58
5.0 / 5
1560
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵
شاپ SHAAP