آخرین آمار ثبت نام در طرح یارانه دستمزد

كدام استانها مشمول دریافت یارانه دستمزد شدند؟

كدام استانها مشمول دریافت یارانه دستمزد شدند؟

به گزارش شاپ آخرین آمار عملكرد طرح یارانه دستمزد نشان داده است كه تابحال بیشتر از ۱۲ هزار نفر در این طرح ثبت نام و بیشتر از ۲۳۰۰ كارفرما از آن استقبال كرده اند.به گزارش شاپ به نقل از ایسنا، طرح یارانه دستمزد یکی از برنامه های موثر دولت در حوزه اشتغال و همچون سیاستهای فعال بازار کار است که توسط وزارت کار به منظور ایجاد و حفظ اشتغال در استانهای دارای آمار بالای بیکاری به اجرا درآمده است.

این طرح پیش از این در ۸ استان ایلام، کردستان، لرستان، کرمانشاه، چهارمحال وبختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، خراسان جنوبی و سیستان و بلوچستان عملیاتی شده و استانهای آذربایجان غربی، اردبیل، خوزستان، بوشهر، خراسان شمالی، گلستان، مازندران و هرمزگان هم اخیرا به این طرح پیوسته و در مجموع ۱۶ استان مشمول پرداخت یارانه دستمزد شناخته شده اند.

جامعه هدف این طرح را جوانان بیکار شغل اولی و زنان سرپرست خانوار جویای کار در مناطق محروم و کم برخوردار و بنگاههای اقتصادی رسمی و فعال در شهرستان های کم برخوردار از اشتغال می سازند.مطابق آخرین آمار عملکرد اجرای طرح یارانه دستمزد، تابحال ۱۲ هزار و ۵۰۰ نفر در این طرح ثبت نام کرده اند که از این تعداد ۹۶۴۲ نفر موفق به عقد قرارداد و جذب بازار کار شده اند. بیشتر از ۲۳۰۰ کارفرما هم از این طرح استقبال کرده و ثبت نام کرده اند.

استان لرستان با ثبت ۳۰۷۴ داوطلب و کرمانشاه با ثبت ۴۹۱ کارفرما بیشترین تعداد ثبت نام کنندگان در این طرح را به خود اختصاص داده اند.یارانه دستمزد وجهی است که وزارت کار به صورت ماهانه بابت بخشی از دستمزد نیروی کار شغل اولی زیر ۳۷ سال به کارفرما می پردازد. کارآفرینان و کارفرمایانی که از نیروی کار با تحصیلات دیپلم و بالاتر با اولویت فارغ التحصیلان دانشگاهی در واحدهای خود استفاده کنند، از ۳۰ درصد حداقل دستمزد مصوب شورایعالی کار بعنوان یارانه بهره مند می شوند.

به دنبال انتشار کرونا در کشور، اجرای این طرح با اولویت بنگاههای به شدت صدمه دیده از کرونا و فعال در یکی از ۱۴ رسته مصوب شده، در دستور کار قرار کرفته است. وزارت کار به دنبال انتشار کرونا در کشور، اجرای این طرح را با اولویت بنگاههای به شدت صدمه دیده از کرونا و فعال در یکی از ۱۴ رسته مصوب شده، در دستور کار قرار داد به نحوی که تمام استانهای مشمول طرح با عنایت به بحران کرونا تحت پوشش این طرح هستند.

به گزارش شاپ به نقل از ایسنا، در صورت جذب نیروی کار توسط کارفرما، به میزان یکسال (۱۲ماه) یک سوم دستمزد مصوب شورایعالی کار بعنوان یارانه دستمزد به وی پرداخت می شود.

متقاضیان و کارفرمایان برای ثبت نام در این طرح می توانند به سامانه https: //pyd.mcls.gov.ir/ و برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد مراحل ثبت نام به این بخش مراجعه کنند.

به گزارش شاپ به نقل از ایسنا، از نگاه خیلی از کارشناسان یارانه دستمزد نه یک طرح بلکه ابزاری تشویقی برای جلب و جذب نیروهای کار جدید توسط کارفرمایان بخش خصوصی در استان های کم برخوردار می باشد و با عنایت به شرایط حاضر و بحران کرونا، عملیاتی شدن آن می تواند نیاز اشتغال خیلی از جوانان و فارغ التحصیلان جویای کار و بنگاهها را برطرف کند.
1399/08/24
22:43:30
5.0 / 5
1606
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
شاپ SHAAP