معاون وزیر صنعت خبر داد:

آغاز عرضه روغن جامد در فروشگاه ها از هفته آتی

آغاز عرضه روغن جامد در فروشگاه ها از هفته آتی

شاپ: معاون وزیر صمت از توزیع و عرضه روغن جامد از هفته آتی در بازار آگاهی داد.به گزارش شاپ به نقل از وزارت صنعت، معدن و تجارت، عباس قبادی، در بازدید میدانی از یکی از میادین میوه و تره بار شهر تهران پای صحبت فروشندگان و مردم نشست.
وی در این بازدید به مردم امیدواری داد که با عنایت به مکفی بودن ذخایر کالاهای استراتژیک کشور تأمین مایحتاج عمومی آنها بدون هیچ گونه مشکلی تداوم دارد و هیچ گونه نگرانی نباید داشته باشند.
حل مشکلات روغن جامد تا آخر هفته بعد
معاون بازرگانی داخلی وزارت صمت در مورد روغن هم بیان نمود: روغن خوراکی مایع سفره مردم به وفور در همه جا یافت می شود و مشکلات روغن جامد هم تا آخر هفته بعد حل می شود.
قبادی با بیان اینکه روغن خام به اندازه مکفی به کارخانجات داده شده است، اظهار داشت: موجودی روغن خام کشور خوب است و جای هیچ گونه نگرانی نیست.
وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه تخم مرغ، مرغ و گوشت در میادین میوه و تره بار به قیمت مصوب عرضه می شود، افزود: اگر در نقطه ای از شهر گران فروشی مشاهده شود اساسا برخورد خواهد شد.
ممنوعیت صادرات گوجه فرنگی برای تنظیم بازار داخل در دست بررسی است
معاون بازرگانی داخلی وزارت صمت در مورد گوجه فرنگی هم اظهار داشت: تولید برخی محصولات کشاورزی در مقاطعی از سال به علل مسائل فصلی و آب و هوایی کم می شود، اما خوشبختانه گوجه فرنگی مناطق جنوبی کشور حالا رسیده است و حجم عظیمی از این محصول بزودی به بازار عرضه می شود.
قبادی با اشاره به اینکه حالا هم گوجه در همه فروشگاه ها وجود دارد، بیان نمود: تغییرات قیمتی این محصول به علت سودجویی برخی افراد و دلالان بوده است که دستگاههای نظارتی با بررسی های انجام شده برخوردهای قانونی لازم را اعمال خواهند کرد.
وی ضمن اشاره به اینکه به علت افزایش قیمت ارز، صادرات گوجه فرنگی فوق العاده رشد داشته است، خاطرنشان کرد: وزارت جهاد کشاورزی با عنایت به نیاز داخل به این محصول مبحث تجدید نظر و ممنوعیت در صادرات گوجه فرنگی را برای تنظیم بازار داخل در دستور بررسی دارد.


منبع:

1399/08/23
13:03:01
5.0 / 5
1306
تگهای خبر: ارز , بازار , تولید , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
شاپ SHAAP