معاون سازمان هواپیمایی خبر داد

كاهش قیمت بلیت هواپیما از امروز

كاهش قیمت بلیت هواپیما از امروز

به گزارش شاپ معاون هوانوردی و امور بین الملل سازمان هواپیمایی كشوری از كاهش قیمت بلیت هواپیما كه طی روزهای گذشته از جانب ایرلاین ها افزایش یافته بود اطلاع داد و اظهار داشت: به آنها اخطار داده بودیم كه اگر حداقل قیمت های موجود را رعایت نكنند با آنها برخورد می نماییم.


به گزارش شاپ به نقل از ایسنا، طی روزهای گذشته ایرلاین ها در اقدامی به نظر هماهنگ شده حداقل نرخ پروازهای داخلی را افزایش داده بودند و به قول مسؤلان سازمان هواپیمایی کشوری برخی کلاس های نرخی را حذف کرده بودند که از این حرکت بعنوان تبانی نام برده شد.
ابولقاسم جلالی - معاون هوانوردی و امور بین الملل سازمان هواپیمایی کشوری – پیش از این در اینباره به ایسنا گفته بود که ایرلاین ها با حذف کردن چندین کلاس نرخی با قیمت پایین نرخ پروازهای داخلی را طی روزهای گذشته افزایش داده بودند و در واقع مرتکب تخلف شدند. براین اساس به ایرلاین ها اخطار دادیم و اعلام کردیم که اگر این رویه ادامه پیدا کند با آنها برخورد می نماییم، چون که این کار مصداق تبانی و تخلف است. البته بعد از ارسال نامه رسمی به ایرلاین ها بعضی از آنها کلاس های نرخی خویش را باردیگر برگرداندند و منتظریم بقیه هم این کار را انجام دهند.
حالا به نظر می آید ایرلاین ها این کار را انجام داده اند و قیمت بلیت هواپیما را به حالت سابق بازگردانده اند، چیزی که جلالی به آن اشاره نموده است. وی در گفتگو با ایسنا اظهار نمود: امروز با نمایندگان شرکتهای هواپیمایی جلساتی برگزار کردیم و مقرر شد تا آنها همه کلاس های نرخی را باز کنند و مردم بتوانند با هر قیمتی بلیت هواپیما را خریداری کنند و بر همین مبنا هم ایرلاین ها این کار را انجام دادند.
وی ادامه داد: بعنوان مثال نرخ پرواز تهران-مشهد را که تا حدود 496 هزار تومان افزایش داده بودند هم اکنون در سایت های مختلف تا حدود 250 هزار تومان تا 300 هزار تومان کاهش داده اند.
معاون هوانوردی و بین الملل سازمان هواپیمایی کشوری افزود: همه دستگاه های نظارتی هم در جلسه امروز حضور داشتند و مقرر شد تا به صورت دائم و مستمر بر بازار بلیت هواپیما نظارت شده و با شرکتهای هواپیمایی متخلف برخورد شود.
منبع:

1399/08/22
12:56:42
5.0 / 5
1349
تگهای خبر: بازار , دستگاه , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴
لینک دوستان شاپ
شاپ SHAAP