عوارض آزادراه تهران-شمال باردیگر الكترونیكی می شود؟

عوارض آزادراه تهران-شمال باردیگر الكترونیكی می شود؟

بعد از بازگشت سیستم پرداخت عوارضی در آزادراه های تهران-شمال و همت از حالت الكترونیكی به دستی و باتوجه به تاكیدات مسئولان بهداشتی برای مقابله با ویروس كرونا، وزیر راه و شهرسازی اعلام نمود كه این دو آزادراه به زودی باردیگر الكترونیكی می شوند و تا اختتام امسال 14 آزادراه در كشور به این سیستم مجهز خواهند شد.


به گزارش شاپ به نقل از ایسنا، الکترونیکی شدن پرداخت عوارض در آزادراه های کشور از سال ها پیش در کشور شروع شد و قرار بود تا اختتام امسال یازده آزادراه در کشور الکترونیکی شوند اما به دنبال آنچه سرمایه گذاران آزادراه ها و مسئولان وزارت راه و شهرسازی مطرح می کنند به سبب پرداخت نشدن این عوارض از طرف مردم، نتنها دیگر رغبتی برای الکترونیکی شدن عوارض در این آزادراه وجو ندارد بلکه آزادراه تهران-شمال و آزادراه همت که از سال قبل به صورت الکترونیکی افتتاح شدند امسال باجه های عوارضی را نصب کردند و نهایتا به همان شیوه سنتی از مردم عوارض گرفتند.
اما در این میان اتفاقاتی مانند شیوع ویروس کرونا رخ داد و مقرر شد تا در آزادراه ها از مردم پول نقدی مطالبه نشود و بعد از آن نیز مسئولان حوزه بهداشتی بر الکترونیکی شدن عوارض آزادراه ها تاکید نمودند.
در این میان نیز وزارت راه و شهرسازی با پلیس راه کشور قراردادی امضاء کرد که پلیس راه دوربین های این آزادراه ها را به کد پلیس مجهز کند تا هر راننده ای عوارضش را پرداخت نکرد جریمه شود.
حالا محمد اسلامی - وزیر راه و شهرسازی – در حاشیه جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران اعلام نموده که باتوجه به شیوع ویروس کرونا و الزامات ستاد ملی مبارزه با کرونا، وزارت راه و شهرسازی تمهیدات مضاعفی اندیشیده تا تمام آزادراه های کشور برای دریافت عوارض الکترونیکی به سیستم های مورد نیاز تجهیز شوند و تا اختتام امسال عوارضی ۱۴ آزاد راه دیگر الکترونیکی می شود.
وی ادامه داد: از اواخر سال ۱۳۹۷ آزادراه های تهران-قم، تهران-قزوین و تهران-ساوه در محدوده پایتخت به سیستم پرداخت الکترونیکی عوارض مجهز شدند و این اقدام در آزادراه ها انجام می شود. اما حال حاضر در سه آزادراه تهران-شمال، ادامه همت و پردیس هنوز عوارض به صورت الکترونیکی ستاندن نمی گردد که البته دو آزادراه تهران – شمال و همت به سیستم دریافت عوارض الکترونیکی مجهز شدند و به زودی با هماهنگی های حقوقی با سرمایه گذاران این آزادراه ها دریافت عوارض الکترونیکی در این دو آزادراه به اجرا می رسد. آزادراه پردیس هم تا آخر سال امکان پرداخت عوارض الکترونیکی را خواهد داشت.
وزیر راه و شهرسازی با اعلان اینکه ۵۰ درصد از عوارضی های الکترونیکی هنوز پرداخت نشده است، اظهار داشت: بنا بر این با پلیس راه مذاکراتی شد که این جرائم بوسیله قوبض راهنمایی و رانندگی وصول شود. امیدواریم با همکاری مردم بتوانیم با انواع شیوه های پرداخت که طراحی شده تاخیر در پرداخت عوارض الکترونیکی نداشته باشیم.
حالا باید دید که باتوجه به تاکیدات صورت گرفته مانند درخواست علیرضا زالی - فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران- از وزیر راه و شهرسازی برای الکترونیکی شدن دریافت عوارض در همه آزادراه ها، امسال چه تعداد آزادراه در کشور الکترونیکی می شود و اینکه سرمایه گذاران باتوجه به تفاهم های صورت گرفته اقبالی از خود برای پیوستن به این طرح نشان می دهند؟1399/08/09
14:00:20
5.0 / 5
1464
تگهای خبر: ارز , بهداشت , بیماری , رنگ
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲
شاپ SHAAP