معاون وزیر راه و شهرسازی:

قیمت مسكن در تهران منهای منطقه یك زیر 20 میلیون است

قیمت مسكن در تهران منهای منطقه یك زیر 20 میلیون است

به گزارش شاپ معاون وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: اگر آمار منطقه یك را از متوسط قیمت مسكن شهر تهران حذف نماییم میانگین قیمت در پایتخت به كمتر از متری ۲۰ میلیون تومان می رسد.


محمود محمودزاده در گفت و گو با ایسنا اظهار نمود: بعد از آنکه وزارت راه و شهرسازی تصمیم گرفت آمارهای مسکن را به شکل تحلیلی بر مبنای واقعیات استانها و مناطق مختلف کشور منتشر کند گزارش مردادماه ۱۳۹۹ را ارائه کردیم. آمار شهریورماه هم آماده شده و اوایل هفته آینده منتشر خواهد شد. سپس به شکل مرتب آمار ماهیانه استانها را انتشار می دهیم.
وی ادامه داد: در ۲۵ استان متوسط قیمت مسکن کمتر از ۱۰ میلیون تومان در هر متر مربع است. هفت استان زیر ۵ میلیون تومان و ۱۹ استان تا پایین تر از ۱۰ میلیون تومان است.
معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی تصریح کرد: تنها در سه استان قیمت مسکن ۱۰ تا ۱۵ میلیون است و فقط در شهر تهران به بالای ۲۰ میلیون تومان رسیده است. حتی اگر در تهران آمار منطقه یک را لحاظ نکنیم متوسط قیمت مسکن در پایتخت کمتر از ۲۰ میلیون تومان می شود.
محمودزاده اظهار داشت: وقتی شرایط بازار مسکن را بر مبنای واقعیات مناطق تحلیل می نماییم آمارها با آنچه تصور می شود فاصله دارد. به همین لحاظ معتقدیم اتکای صرف به گزارش تحولات بازار مسکن شهر تهران اثرات منفی در دیگر مناطق می گذارد.
به گزارش شاپ به نقل از ایسنا، از تیرماه ۱۳۹۹ به بعد بنا به دستور محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی، گزارش تحولات بازار مسکن شهر تهران که هر ماه توسط معاونت مسکن و ساختمان این وزارتخانه ارائه می شد منتشر نشد.
استدلال وزیر این است که انتشار گزارش تهران بر روی دیگر مناطق کشور اثرگذار است. با این وجود آمار بانک مرکزی در ماههای مرداد و شهریور ارائه شد که مطابق آن در شهریورماه ۱۳۹۹ میانگین قیمت مسکن شهر تهران به ۲۴ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان در هر متر مربع رسید. این نرخ نسبت به ماه قبل ۵ درصد و نسبت به ماه مشابه سال قبل ۹۲ درصد افزایش نشان داده است.
منبع:

1399/08/03
11:00:38
5.0 / 5
1290
تگهای خبر: بازار , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱