باوجود تاكید سازمان هواپیمایی رقم خورد

افزایش قیمت بلیت هواپیما بالاتر از سقف

افزایش قیمت بلیت هواپیما بالاتر از سقف

قیمت بلیت هواپیما با وجود مخالفت وزیر راه و شهرسازی و نمایندگان مجلس افزوده شده و نرخ پروازهای داخلی در بالاترین قیمتی كه باید، فروخته می شود. برخی ایرلاین ها هم نرخ بلیت پروازهای خویش را بالاتر از سقف نرخنامه مصوب موجود اعلام نموده اند.


به گزارش شاپ به نقل از ایسنا، بر مبنای آنچه انجمن شرکت های هواپیمایی در هفته های گذشته اعلام نمودند قرار بود قیمت بلیت پروازهای داخلی از اول آبان ماه افزایش یابد اما این افزایش نرخ صدای مردم و نمایندگان مجلس را درآورد و نهایتا مسؤلان متولی صنعت هوایی اعلام نمودند که اجازه افزایش قیمت بلیت هواپیما را در این شرایط اقتصادی نمی دهند چون که اجحاف در حق مردم به حساب می آید.
محمد اسلامی - وزیر راه و شهرسازی - در اینباره اعلام نمود: اجازه نمی دهیم شرکت های هواپیمایی به بهانه این که خود تشخیص می دهند، افزایش قیمت بلیت هواپیما داشته باشند. سازمان هواپیمایی کشوری با مدیران عامل شرکت های هواپیمایی و انجمن شرکت های هواپیمایی جلسه ای در اینباره برگزار می نماید و هر نتیجه ای که اعلام گردید مورد قبول ما است.
تورج دهقانی زنگنه - رئیس سازمان هواپیمایی کشوری - هم به ایسنا اظهار داشت: با رهاسازی قیمت بلیت هواپیما مخالف هستیم و در جلسه ای که بین همه ذی نفعان در این عرصه برگزار می گردد تکلیف نرخ بلیت هواپیما مشخص می شود اما باید به این نکته دقت کنیم که به مردم اجحاف نشود.
چند روز بعد از این اظهارات زنگنه به ایسنا اعلام نمود: تکلیف قیمت بلیت هواپیما در ایام پیش رو مشخص می شود. و در جلسه مشترکی که با حضور وزیر راه و شهرسازی برگزار می شود، امکاناتی برای ایرلاین ها در نظر می گیریم که هزینه های آنها تا زمانی که قیمت ارزپایین می آید، جبران شود.
گرچه این جلسات هنوزادامه دارد اما به نظر می آید ایرلاین ها زودتر از موعدی که اعلام نموده بودند و با وجود مخالفت ها نرخ پروازهای داخلی را افزایش داده اند. چون که قیمت بلیت هواپیما در این مسیرها به سقف نرخ های تعیین شده در نرخنامه مصوب شهریور ماه (نرخی که باید الان رعایت شود) رسیده است.


بعنوان مثال یکی از ایرلاین ها بلیت پرواز فردا (۳۰ مهر ماه) در راه تهران – قشم را ۹۷۵ هزار و ۸۰۰ تومان عرضه نموده است در حالیکه سقف قیمت تعیین شده در نرخنامه شهریور سال گذشته ۹۷۶ هزار و ۶۰۰ تومان است یا آنکه قیمت اعلام شده برای پرواز تهران بندرعباس برای روز اول آبان ماه ۹۶۸ هزار و ۴۰۰ تومان است در حالیکه سقف نرخ مصوب تعیین شده تنها ۲۰۰ تومان با این قیمت فاصله دارد.
در این میان برخی ایرلاین ها پا را از قانون هم فراتر گذاشته اند و قیمت بلیت پروازهای شان را از سقف تعیین شده در نرخنامه مصوب شهریور ماه سال قبل بالاتر برده اند. بعنوان مثال یکی از این ایرلاین ها قیمت پرواز تهران-عسلویه را برای فردا (چهارشنبه ۳۰ مهر) ۹۹۵ هزار و ۳۰۰ تومان تا یک میلیون و ۱۱۵ هزار ۳۰۰ تومان اعلام نموده است در حالیکه سقف نرخ اعلام شده برای این مسیر پروازی ۸۴۳ هزار و ۹۰۰ تومان است.


البته قیمت بلیت هواپیما در روزها، ساعات و مسیرهای دیگر پایین تر از سقف قیمتی فروخته می شود اما به نظر می آید ایرلاین ها با عنایت به مخالفت های موجود قیمت بلیت هواپیما برای پروازهای داخلی را اینگونه افزایش داده اند تا کسی نتواند نرخ های آنها را لغو کند.
منبع:

1399/07/29
23:37:36
5.0 / 5
1428
تگهای خبر: ارز , صنعت , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
شاپ SHAAP