كدام كشورها ویزای دوركاری می دهند؟

كدام كشورها ویزای دوركاری می دهند؟

شمار كشورهایی كه به علت انتشار كرونا ویزای كاری را به ویزای دوركاری تغییر داده اند رو به افزایش است.


به گزارش شاپ به نقل از سی ان بی سی، نیکلاس بلوم-اقتصاددان دانشگاه استنفورد تخمین زده است حدود ۴۲ درصد شاغلین آمریکایی هم اکنون بخ نوعی دورکار هستند و به نظر نمی رسد که به این زودی ها خبری از بازگشت شمار زیادی از شاغلین به اداره ها و شرکت ها باشد. این وضعیت تنها منحصر به آمریکا نیست و همه کشورهای جهان به علت انتشار کرونا مجبور به اعمال تغییرات در محیط کاری خود شده اند.
کشورهایی که تا پیش از این گرفتار کمبود نیروی کار ماهر بوده و برای جبران این خلأ وابسته به نیروی کار خارجی بوده اند با تداوم شرایط کرونایی تصمیم به اعمال تغییراتی در اعطای ویزای کاری گرفته اند.
۱- آنگیلا
این کشور یکی از قلمروهای تحت حکمرانی بریتانیا به حساب می آید. این منطقه به اتباع خارجی این امکان را داده است تا در صورت موافقت کارفرما از راه دور کار کنند و ویزای آنها تمدید شود یا حتی ویزای جدید بگیرند. البته ویزای دورکاری تنها برای اتباع کشورهایی صادر می شود که درجه انتشار کرونا در آنها پایین است.
۲- باربادوس
یکی دیگر از کشورهای قاره آمریکا که تصمیم به صدور ویزای دورکاری یک ساله گرفته است. تابحال ۱۳۵۰ نفر متقاضی دریافت این ویزا بوده اند که ۴۰ درصد این متقاضیان را شهروندان آمریکایی می سازند.
میا موتلی- نخست وزیر باربادوس در همین رابطه اظهار داشت: تنها چیزی که از کرونا نصیبمان شده، نامعلوم بودن آینده است. می خواهیم این اطمینان را به اتباع خارجی بدهیم که می توانند تا یک سال در اینجا دورکاری انجام دهند.
۳- گرجستان
اتباع ۹۵ کشور همچون آمریکا می توانند برای دریافت ویزای کاری گرجستان اقدام نمایند. حدود ۲۷۰۰ تبعه خارجی تابحال خواهان دریافت ویزای کاری جدید این کشور شده اند. برای دریافت این ویزا باید حداقل ۲۰۰۰ دلار در ماه حقوق دریافت کرد و ۱۲ روز هم در شهر مورد نظر قرنطینه لازم است.
۴- استونی
این کشور که از مدت ها پیش به یکی از پیشروترین کشورهای حوزه دریای بالتیک در امور دیجیتالی تبدیل گشته، امکان دورکاری گسترده شاغلین را همچون برای اتباع خارجی فراهم نموده است. متقاضایان دریافت این ویزا باید نشان دهند که در یک دوره زمانی شش ماهه دست کم ۳۵۰۴ یورو حقوق دریافت خواهند کرد. این ویزا حالا تنها برای شهروندان اتحادیه اروپا، انگلیس، استرالیا، کانادا، ژاپن و کره جنوبی صادر می شود.
لازم به ذکر است که کرواسی هم اخیرا در حال انجام مقدمات صدور چنین ویزایی برای اتباع خارجی است.
منبع:

1399/07/13
13:51:33
5.0 / 5
1540
تگهای خبر: دانشگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲
شاپ SHAAP