در پردیس انجام میشود

مالیات خانه های خالی در انتظار دلالان مسكن مهر

مالیات خانه های خالی در انتظار دلالان مسكن مهر

بر مبنای اعلام مدیرعامل شركت عمران پردیس، افرادی كه واحدهایشان آماده است اگر نسبت به دریافت دفترچه اقساط مسكن مهر اقدام نكنند تا ۱۵ روز دیگر برای دریافت مالیات از خانه های خالی به سازمان امور مالیاتی معرفی می گردند.


سیدمهدی هدایت در گفتگو با ایسنا اظهار نمود: بیشتر از ۵۰۰۰ واحد مسکن مهر در پردیس از مدتها قبل آماده تحویل شده است اما با وجود اطلاعیه های قبلی تابحال این مالکان برای دریافت دفترچه اقساط رجوع نکرده اند.
وی ادامه داد: بر مبنای تصویب هیات مدیره شرکت عمران پردیس مقرر شده فهرست این مالکان در اختیار سازمان امور مالیاتی برای دریافت مالیات از خانه های خالی عرضه شود و همینطور در بند دیگر این مصوبه تصمیم بر این شد تا مکاتباتی با بانک مسکن صورت گیرد و وام ۴ درصد این مالکان حذف و به وام عادی با سود بانکی ۱۸ یا ۲۴ درصد افزایش یابد.
مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پردیس تصریح کرد: این مالکان چنانچه تا ۱۵ روز آینده جهت تشکیل پرونده قسط به بانک مسکن رجوع نکنند مشمول جرایم ذکر شده خواهند بود.
بنابر این گزارش به نظر می آید مخاطب این اخطار دلالان مسکن مهر پردیس هستند که عمدتاً قصد سکونت ندارند و بنابراین از دریافت کارت اقساط خودداری می کنند.
اردیبهشت ماه سال جاری بود که هدایت از مالکیت ۲۰۰۰ تا ۳۰۰۰ سوداگر در بازار مسکن پردیس اطلاع داد. سپس از آغاز خرداد ماه شرکت عمران پردیس تصمیم گرفت ۲۰ درصد مبلغی را که دولت برای واحدهای مسکن مهر پردیس هزینه کرده از متقاضیانی که از آغاز خرداد ماه مبادرت به خرید و فروش می کنند دریافت کند. گفته می شود بعضی افراد در پردیس ۱۰۰ تا ۲۰۰ واحد مسکونی در اختیار دارند.
هدایت درباره آخرین وضعیت افزایش ۲۰ میلیون تومانی قیمت مسکن مهر اظهار نمود: این رقم با عنایت به هزینه های ما بسیار ناچیز است از آغاز سال ۱۴۰۰ میلیارد تومان در پردیس هزینه کرده ایم و این در شرایطی است که از محل دریافت ۲۰ میلیون تومان حدود ۲۲ میلیارد تومان به دست آورده ایم. این ۲۰ میلیون تومان هزینه نقل و انتقال نیست بلکه بخش کمی از هزینه هایی که دولت برای واحدهای مسکن مهر انجام داده را از متقاضیانی که الان مبادرت به خرید و فروش می کنند دریافت می نماییم. متقاضیان اولیه و کسانی که پیش از خردادماه واحد را خریداری کردند مشمول این افزایش قیمت نیستند.
تا آخر سال جاری ۹۵ درصد مسکن مهر پردیس تحویل می شود
ازاین رو گزارش از حدود ۸۲ هزار واحد مسکن مهر پردیس که ۷۲ هزار واحد آن از سال ۱۳۹۱ شروع شده تابحال ۴۵ هزار واحد افتتاح شده، ۲۱ هزار واحد تا آخر آبان ماه تحویل خواهد شد، از ۱۶ هزار واحد باقی مانده ۱۰ هزار واحد تا آخر سال جاری و ۶۰۰۰ واحد که دارای معارضه حقوقی بوده و البته مشکلشان حل شده در سال آینده افتتاح می شود. بدین ترتیب تا آخر سال جاری ۹۵ درصد واحدهای مسکن مهر پردیس تحویل می شود.
منبع:

1399/07/08
23:34:11
5.0 / 5
1511
تگهای خبر: بازار , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
لینک دوستان شاپ
شاپ SHAAP