بسته شدن پرونده تعاونی های مسكن مهر تا اختتام دولت

بسته شدن پرونده تعاونی های مسكن مهر تا اختتام دولت

به گزارش شاپ معاون وزیر كار از بسته شدن پرونده تعاونی های مسكن مهر تا اختتام دولت آگاهی داد و اظهار داشت: خط اعتباری ویژه ای برای تكمیل واحدهای تعاونی مسكنی كه بیش از 60 درصد پیشرفت فیزیكی داشته باشند، اختصاص داده ایم.


محمد جعفر کبیری در گفت و گو با ایسنا، اظهار نمود: در امتداد توسعه و تکمیل واحدهای تعاونی مسکن طی تفاهمی که با بانک توسعه تعاون داشتیم خط اعتباری ۵۰۰ میلیارد تومانی اختصاص یافته تا تعاونی های مسکنی که بالای ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارند ولی با افزایش قیمتها روبه رو شدند و نتوانسته اند پروژه های خودرا تکمیل کنند از این خط اعتباری بانک توسعه تعاون بهره مند شوند.

اعمال نظارت جدی بر تعاونی های مسکن جدید
وی افزود: در مورد تعاونی های مسکن جدیدی هم که شکل می گیرند، بوسیله سامانه جامع هوشمند بخش تعاون نظارت جدی اعمال می شود به نحوی که اعضای تعاونی می توانند بوسیله سامانه، گزارش عملکرد مدیرعامل و هیات مدیره را در کارتابل خود ببینند و در جریان برگزاری مجامع قرار گیرند.
بگفته معاون امور تعاون وزیر کار، با راه اندازی سامانه جامع بخش تعاون زمینه سو استفاده هایی که گاهی در گذشته وجود داشته و اقداماتی که بدون اطلاع اعضای تعاونی صورت می گرفته از بین رفته و گام بزرگی در جهت توسعه شفافیت و احیای اعتماد عمومی به تعاونی ها خصوصاً تعاونی های مسکن برداشته شده است.

بسته شدن پرونده تعاونی های مسکن مهر تا اختتام دولت
کبیری در ادامه درباره تکمیل و تحویل واحدهای مسکن مهر اظهار داشت: مجموع واحدهای مسکن مهر تحویل شده ۸۴۰ هزار واحد بوده که از ۱۴ درصد واحد تحویل شده در دولت گذشته به ۹۱ درصد در این دولت رسیده است پس باتوجه به آنکه ۹۱ درصد واحدهای مسکن مهر در دولت تدبیر و امید تحویل شده تلاش ما این است که ۹ درصد باقیمانده را تا اختتام دولت تحویل دهیم و پرونده تعاونی های مسکن مهر بسته شود.
وی درباره ساخت مسکن کارگری در جوار شهرک های صنعتی و نگرانی کارگران از عدم تامین آورده مورد نیاز، اظهار نمود: این طرح به منابع زیادی نیاز دارد و ما از بانک مرکزی برای تامین آن درخواست کردیم که هنوز پاسخی به ما داده نشده است ولی به جهت اینکه کار متوقف نشود، در چهار نقطه و شهرک صنعتی کار را آغاز نموده ایم.

آغاز ساخت مسکن کارگری از پاییز
بگفته معاون امور تعاون وزارت کار، درحال حاضر شناسایی زمین ها صورت گرفته و بعد از ستاندن مجوزهای لازم از وزارت صمت، کار ساخت و ساز در پاییز آغاز خواهد شد و از محل منابع داخلی و با کمک کارفرمایان تسهیلات لازم اختصاص خواهد یافت.
منبع:

1399/07/01
15:03:23
5.0 / 5
1699
تگهای خبر: صنعت , عمل , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
شاپ SHAAP