نكات مهم در زمان انتخاب سیستم VOIP

نكات مهم در زمان انتخاب سیستم VOIP

شاپ: یا سیستم ویپ یكی از تازه ترین تكنولوژی های مورد استفاده برای شبكه های مختلف و ایجاد بستری مناسب برای پیاده سازی شبكه قدرتمند و دارای قابلیت های مدرن می باشد.به گزارش شاپ به نقل از مهر، داشتن بستر مناسب برای پیاده سازی شبکه قدرتمند و دارای قابلیت های مدرن همیشه یکی از دغدغه های مدیران سازمان ها و شرکت های مختلف بوده است. VoIP یا سیستم ویپ یکی از تازه ترین تکنولوژی های مورد استفاده برای شبکه های مختلف می باشد. خدمت VoIP تکنولوژی جدیدی است که به شما اجازه می دهد صدا را بر روی شبکه آی پی انتقال دهید. خدمات VoIP به ما اجازه می دهند که بتوانیم به آسانی با بهره گیری از تلفن های همراه و کامپیوترها متن، صدا و تصویر را انتقال دهیم. با بهره گیری از خدمت VoIP شما می توانید سیگنال های آنالوگ را به صورت دیجیتال تبدیل نموده و آنها را بوسیله اینترنت منتقل کنید.

خدمت VoIP چه مزایا و کاربردهایی دارد؟
* کاهش هزینه ها: استفاده از بستر شبکه سبب شده که این سیستم تلفنی بتواند بدون استفاده از کابل کشی مجزا نیز کار کند و بنا بر این شما نیاز به هیچگونه هزینه برای سیم کشی نخواهید داشت.
* تماس رایگان با نقاط مختلف جهان
* امکان توسعه و گسترش ساده
* مدیریت آسان و امکان پذیر برای تمامی افراد
* توانایی ادغام تلفن با کامپیوترهای اداری و شخصی
* امکان برگزاری کنفرانس های ویدئویی و صوتی
* سازگاری با استانداردهای SIP، H.۳۲۳ و …
* قابلیت استفاده از این فنآوری بر روی تلفن های هوشمند
* ضبط مکالمات
* اجازه استفاده از سیستم صفحه انتظار
* گزارش گیری
* امکان ارسال فکس های دریافتی و تبدیل آنها به ایمیل که موجب صرفه جویی در زمان و راحت شدن روند ذخیره سازی اسناد خواهد شد.
امنیت VoIP
یکی از نکات مهم در زمان استفاده از خدمت VoIP توجه ویژه به امنیت آنهاست. در صورتیکه شما نسبت به خطرات و روش های پیشگیری آن آشنایی نداشته باشید ممکنست درگیر حملات سایبری شوید و تمامی منابع اطلاعاتی شماره اختیار افراد و یا سازمان های دیگر قرار بگیرد. این مسئله می تواند موجب از کار افتادن خدمات شبکه، سرقت اطلاعات، خسارات مالی فراوان و از دست دادن اعتماد مشتریان شود. همین طور در خیلی از موارد شرکت ها شاهد هک شدن سیستم های تلفنی خود بودند که توسط کشورهای خارجی انجام شده و سبب شده است که هزینه قبض تلفن آنها بطور سرسام آوری افزایش یابد. از طرف دیگر شنود مکالمات تلفنی یکی دیگر از تهدیداتی است که ممکنست لطمه های زیادی به سازمان شما بزند. این مورد به خصوص در سازمانهای بزرگ به شدت مشاهده می شود و توجه به آن امری بسیار ضروری می باشد.
در چنین شرایطی است که امنیت VoIP اهمیت پیدا می کند. برای تامین امنیت حداکثری شبکه های خود شما ابتدا باید بدانید که چگونه اگرها به سیستم شما دسترسی پیدا می کنند. حملات سایبری معمولاً به دو روش تصادفی و مستقیم انجام می شود. در روش اول شما به صورت تصادفی در اختیار هکر قرار می گیرید و در روش دوم هکرها به صورت هدفمند به سمت شما می آیند و آغاز به حمله به سیستم تلفنی و جمع آوری اطلاعات شما خواهدنمود. متخصصان ویپ یا خدمت VoIP باید شناخت کافی درباب انواع حملات سایبری داشته باشند و این نکته را بدانند که در شرایط مختلف ممکنست از چه سمتی به آنها حمله شود.

هر کدام از روش های حمله سایبری یک نقطه مقابل برای مقابله با آن دارد. رعایت نکردن اصول ایمنی مربوط به جلوگیری از حملات سایبری می تواند کل شرکت شما را در معرض خطر بگذارد. شناخت انواع حملات سایبری کمک می نماید تا یک قدم به برقراری امنیت VoIP نزدیکتر شوید. این موارد عبارتند از؛
* حملات backdoor
در این حملات مهاجمان با بهره گیری از روش های مختلف که اصطلاحاً درب پشتی نام دارد خودرا به شبکه می رسانند و حمله خودرا شروع می کنند. روشی که هکرها برای انجام این کار استفاده می نمایند، چنین است که بعنوان مثال یک فایل، لینک، تصویر و… برای شما ارسال می شود و شما را تحریک می کنند که روی آن کلیک کنید.
* حملات سایبری DOS و DDOS
در حملات سایبری DOS افراد مهاجم با ترافیک زیادی که تولید می کنند موجب اشغال شدن پهنای باند شبکه شما می شود. روش DDOS نیز به این صورت است که هکرها یا افراد مهاجم تعداد زیادی از کامپیوترهای خارج داخل شبکه را به سرعت آلوده کرده و با ارسال درخواست های زیاد آن سیستم ها را زامبی می کند. این کار در نهایت موجب خراب شدن سرور خواهد شد.
* حملات spoofing
در این نوع حملات هکرها خودرا مانند یک کاربر مجاز در شبکه جا می زنند و همین موجب می شود که سرور به این افراد کاملاً اعتماد کند. پس از این که دسترسی این افراد به سرور شما کامل شد می تواند به آسانی امنیت VoIP شما را زیر سوال ببرند.
موضوع تامین امنیت در خدمت VoIP از اهمیت بسیار بالایی برخوردارست. از طرف دیگر هکرها و افراد متخلف همیشه به دنبال آن هستند که به روش های نوینی برای دزدیدن اطلاعات شما برسند. روش پیشنهادی متخصصان روترنت برای تامین امنیت VoIP استفاده از تخصص و مهارت افرادی که دراین زمینه تجربه کافی را دارند. شاید در مراحل اولیه هزینه های مربوط به تامین امنیت شبکه به نظر شما زیاد بیایند. اما شک نکنید که قرار گرفتن تحت حملات هکرها بی گمان از لطمه های بیشتری را به سازمان یا شرکت شما خواهد زد.
روترنت ارائه دهنده خدمات VoIP در ایران: آدرس سایت: www.ruternet.com، شماره تماس: ۶۶۷۱۸۶۰۹ ۲۱ ۹۸+، ایمیل: info@routernet.com
این مطلب، یک خبر آگهی بوده و خبرگزاری مهر در محتوای آن هیچ نظری ندارد.

1399/06/30
22:01:15
5.0 / 5
1645
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
لینک دوستان شاپ
شاپ SHAAP