افزایش 4500 میلیارد ریالی سرمایه صندوق كارآفرینی امید

افزایش 4500 میلیارد ریالی سرمایه صندوق كارآفرینی امید

شاپ: جلسه هیأت امناء صندوق كارآفرینی امید با حضور سرپرست نهاد ریاست جمهوری، وزیر ورزش و جوانان و دیگر اعضای هیأت امناء و مدیر عامل و هیأت مدیره اجرا شد.


به گزارش شاپ به نقل از ایسنا، در این نشست گزارش عملکرد و صورت های مالی منتهی به سال ۱۳۹۸ صندوق ارائه و افزایش ۴۵۰۰ میلیارد ریالی سرمایه صندوق کارآفرینی امید به تصویب رسید.
اصغر نوراله زاده - مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید - ضمن ارائه گزارشی از عملکرد صندوق طی سال های ۱۳۹۳ تا ۱۳۹۸ از رشد ۱۰۷ درصدی در کل تسهیلات پرداختی و رشد ۶۲ درصدی در تعداد تسهیلات پرداختی آگاهی داد.
وی با اشاره به پرداخت تسهیلات اشتغال روستایی از محل اعتبار تسهیلات اشتغال پایدار روستائیان و عشایر اظهار نمود: در سال قبل ۱۱هزار و ۴۱۰ فقره تسهیلات اشتغال روستایی با اعتباری به مبلغ ۱۱۱۱۰ میلیارد ریال پرداخت گردید و در مجموع در سال های ۱۳۹۳ تا ۱۳۹۸ پرداخت تسهیلات اشتغال روستایی نسبت به سنوات گذشته با ۱۵۴ درصد رشد همراه بوده است.
مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید همین طور به تشریح شش مدل بومی و اختصاصی تامین مالی خرد کسب و کارها شامل مدل هر روستا- یک محصول، مدل صندوق خرد محلی، مدل پشتیبان، مدل روستای بدون بیکار، مدل مشارکتی و مدل برند پرداخت و ضمن بیان خاصیت ها و اهداف دنبال شده در هر مدل به نمونه های موفق اجرا شده در سطح کشور اشاره نمود.
نوراله زاده اضافه کرد: یکی از فاکتورهای سنجش توان نهادهای مالی در بازپرداخت تسهیلات، شاخص میزان وصولی به انتظار وصول است که این شاخص در سال ۱۳۹۸ بیش از ۱۰۰ درصد بوده و به معنای بالاتر بودن میزان وصول مطالبات از انتظار وصول است.
وی با اشاره به اهم برنامه های صندوق در سال ۱۳۹۹ از ایجاد صندوق های خطر پذیر، راه اندازی باشگاه مشتریان و کانون های کارآفرینی و ایجاد شتاب دهنده های کسب و کار آگاهی داد.
واعظی - سرپرست نهاد ریاست جمهوری نیز در ادامه این مراسم ضمن قدردانی از عملکرد بسیار موثر و هدفمند صندوق کارآفرینی امید با اشاره به بازدید از طرح های صندوق در استانهای مختلف و رضایت مردم و مسئولین از عملکرد صندوق اظهار نمود: صندوق کارآفرینی امید عملکرد بسیار رضایت بخشی در تامین مالی خرد کسب و کارها و خصوصاً مشاغل روستایی داشته که سبب شده این صندوق به یک نهاد موثر در تامین مالی طرحهای روستایی و ایجاد روستاهای بدون بیکار تبدیل گردد.
ایشان سپس نوآوری در مدلهای تامین مالی و رشد عملکرد صندوق و بالا بودن میزان وصول مطالبات صندوق نسبت به انتظار وصول که حاکی از پرداخت هدفمند تسهیلات و ایجاد اشتغال پایدار می باشد را از دیگر نقاط مثبت این گزارش برشمرد.
در ادامه این گزارش صورت های مالی و گزارش بازرس و حسابرس قانونی قرائت شد و باتوجه به مطلوب بودن صورتهای مالی مورد تصویب هیأت امناء قرار گرفت.
تصویب طرح تفکیک کارهای تامین مالی قرض الحسنه بوسیله ایجاد صندوق قرض الحسنه چند شعبه ای زیر مجموعه صندوق کارآفرینی امید با تامین مالی توسعه ظرفیت های جدید کسب و کار بوسیله ایجاد شتاب دهنده ها و صندوقهای خطر پذیر و مراکز حمایتی و توسعه کسب و کارهای نوین و جدید از دیگر مصوبات این جلسه بود.
منبع:

1399/06/29
14:45:45
5.0 / 5
1632
تگهای خبر: برند , سرمایه , عمل
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱
لینک دوستان شاپ
شاپ SHAAP