قائم مقام وزیر راه و شهرسازی خبر داد

آماده سازی 20هزار واحد مسكونی در پردیس برای افتتاح در آبان ماه

آماده سازی 20هزار واحد مسكونی در پردیس برای افتتاح در آبان ماه

قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در امور مسكن مهر از كوشش برای آماده سازی ۲۰ هزار واحد مسكونی در شهر جدید پردیس برای افتتاح در آبان ماه اطلاع داد.


به گزارش شاپ به نقل از ایسنا، احمد اصغری مهرآبادی، قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در امور مسکن مهر، روز چهارشنبه ۲۶ شهریورماه، از پروژه های مسکن مهر شهر جدید پردیس در فازهای هشت، دو، پنج شمالی، ۹ قدیم و ۱۱ بازدید کرد و در جریان آخرین وضعیت این پروژه ها قرار گرفت.
وی در این بازدید وضعیت مسکن مهر پردیس را مناسب ارزیابی کرد و اظهار داشت: کارها در پردیس روند خوبی دارد و با این روند، اطمینان داریم به جز پروژه هایی که سال جاری شروع شده است، مابقی پروژه های مسکن مهر تا آخر سال به اتمام خواهد رسید.
مهرآبادی با اشاره به اینکه تا به امروز ۴۵ هزار واحد مسکن مهر در شهر جدید پردیس تکمیل و به مردم تحویل داده شده است، اظهار داشت: ۱۴ هزار واحد مسکن مهر هم آماده افتتاح است و تا آخر آبان ماه بطور قطع هفت هزار واحد دیگر آماده افتتاح می گردد.
او خطاب به دست اندرکاران مسکن مهر در سرتاسر کشور اظهار داشت: همانطور که پیش از این هم اعلام نموده ایم، برای تحویل واحدها به متقاضیان نباید منتظر افتتاح رسمی بود و با عنایت به گرفتاری مردم باید هرچه زودتر واحدها را به متقاضیان و مالکان تحویل دهند.
مهرآبادی افتتاح بیشتر از ۲۰ هزار واحد مسکن مهر را در آبان ماه جاری نوید داد و با اشاره به اینکه آماده سازی این تعداد واحد، بی نظیر است، ابراز امیدواری کرد: افتتاح این واحدها با حضور مقامات ارشد کشوری در آبان ماه صورت گیرد.
او اظهار داشت: در سطح کشور چیزی در حدود ۵۰ هزار واحد مسکن مهر نیمه تمام به استثنای واحدهایی که مشکلات حقوقی دارند وجود دارد؛ همینطور برای واحدهای فاقد متقاضی مسکن مهر خوشبختانه حالا مشتری داریم و با عنایت به این که منابع مسکن مهر برای تکمیل برخی از واحدها کافی نیست، برخی را هم به طرح اقدام ملی وارد کرده ایم. ازاین رو برای تکمیل این واحدها به استفاده از منابع طرح اقدام ملی مسکن روی آورده ایم و بطور قطع این واحدها هم بزودی تکمیل می شوند.
قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در امور مسکن مهر در مورد دریافت مابه التفاوت ۲۰ میلیون تومانی توسط شرکت عمران شهر جدید پردیس در هنگام نقل و انتقال واحدهای مسکن مهر هم توضیح داد و اظهار داشت: بطور قطع هیچ مبلغی بدون ضابطه و قانون از مردم دریافت نمی شود؛ از سال ۱۳۹۱ که قیمت ها به دنبال تحریم های ظالمانه افزایش پیدا کرد، دستورالعمل هایی برای پیشگیری از تعطیلی کارگاه های ساختمانی تهیه شد. در دولت یازدهم و در دیماه سال ۱۳۹۳ هم دستورالعمل دیگری تهیه شد که به رونق ساخت وساز مسکن مهر کمک کرد. از سال ۱۳۹۷ که مبحث افزایش قیمت ها باردیگر بر ساخت وسازها اثر گذاشت در شورای مسکن کشور تصمیم گرفتیم که مابه التفاوت نصبیات را با تایید شورای مسکن استان ها محاسبه و پرداخت نماییم. بعد از این تصمیم استان ها از کافی نبودن این مابه التفاوت خبر دادند و نهایتا شورای مسکن تصمیم گرفت که این افزایش ها در آن شورا مصوب شود تا پروژه های ساختمانی تعطیل نشود. این اتفاق در شهر جدید پردیس نیفتاد و شرکت عمران از محل منابع دولتی، تسهیلات بانکی و فروش و تهاتر اراضی کوشش کرد تا پروژه ها را تکمیل کند اما با عنایت به مکفی نبودن این منابع با عنایت به تصمیم شورای مسکن تصمیم گرفته شد، خریداران جدید در زمان نقل و انتقال، بخشی از هزینه هایی که برای ساخت مسکن مهر پرداخت شده است را به شرکت عمران پرداخت کنند تا روند تکمیل سایر پروژه های باقی مانده تسریع شود.
او با اشاره به اینکه دولت همواره بخش عمده افزایش قیمت های مربوط به ساخت وساز واحدهای مسکن مهر را تحمل و تقبل کرده است، عنوان کرد: دریافت این مابه التفاوت به پشتوانه مصوبه شورای مسکن انجام شده و نکته مهم در مورد آن این است که از متقاضیان ساکن در واحدها که قصد خرید و فروش ندارند، هیچ مبلغی جدیدی دریافت نمی گردد.
منبع:

1399/06/27
00:56:00
5.0 / 5
1503
تگهای خبر: ارز , عمل , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
لینک دوستان شاپ
شاپ SHAAP