مدیرعامل شركت راه آهن:

درصورت تأمین اعتبار، ۱۰۰۰ كیلومتر خط دوم ریلی قابل بهره برداری است

درصورت تأمین اعتبار، ۱۰۰۰ كیلومتر خط دوم ریلی قابل بهره برداری است

به گزارش شاپ مدیرعامل شركت راه آهن در آیین رونمایی از اولین موتور ملی دوگانه سوز لكوموتیو اظهار نمود كه در صورت تأمین اعتبار، شركت راه آهن می تواند تا آخر دولت دوازدهم یك هزار كیلومتر خط دوم را به بهره برداری برساند.


به گزارش شاپ به نقل از ایسنا، سعید رسولی، مدیرعامل شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران در آیین رونمایی از اولین موتور ملی دوگانه سوز لکوموتیو در شهرک صنعتی آمل اظهار داشت: طی چند سال قبل توسعه کمی و کیفی ریلی کشور شدت بالایی گرفته و چندین استان همچون کرمانشاه، همدان، ارومیه و گیلان به شبکه ریلی کشور متصل شدند.
وی اظهار نمود: همینطور خط آهن تبریز از مسیر جدید میانه به بستان آباد و بستان آباد به تبریز بزودی با زمان سیر بسیار کمتر از مسیر قبلی تکمیل و به بهره برداری می رسد و پروژه اتصال یزد به اقلید هم در حال اجرا می باشد که بزودی به اتمام خواهد رسید.
مدیرعامل شرکت راه آهن خاطرنشان کرد: پروژه اتصال راه آهن به اردبیل با سرعت در حال انجام می باشد که بزودی به بهره برداری می رسد.
رسولی با بیان این که توسعه شبکه ریلی کشور با استفاده از ظرفیت های قانونی سرمایه گذاری بخش غیردولتی شدت گرفته است، اضافه کرد: موفق شدیم با بسته های حمایتی و استفاده از ظرفیت های قانونی فرصت هایی را برای سرمایه گذاری اقتصادی در شبکه و ناوگان ریلی فراهم نماییم. این اقدام سبب تقاضاهای مختلف بخش غیردولتی برای سرمایه گذاری شد که بخشی در حال انجام و بخشی در حال انعقاد تفاهمنامه و قرارداد است ضمن این که همه این ها نویدبخش توسعه ریلی همه جانبه هستند.
مدیرعامل راه آهن در مورد پروژه ریلی غرب به شرق مازندران هم اظهار داشت: این پروژه در دست مطالعه است و پیگیریم تا نتایج اولیه آن به دست ما برسد.
رسولی اضافه کرد: امروز هم اولین موتور دوگانه سوز برای کاربری ریلی را نصب کردیم که در کاهش وابستگی ما به خارج از کشور بسیار موثر است.1399/06/24
13:52:32
5.0 / 5
1585
تگهای خبر: سرمایه , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲
شاپ SHAAP