معاون وزیر راه و شهرسازی خبر داد

آخرین آمار ساخت مسكن ملی در شهرهای جدید

آخرین آمار ساخت مسكن ملی در شهرهای جدید

معاون وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: در شهرهای جدید ۲۰۰ هزار واحد طرح اقدام ملی مسكن در مرحله برنامه ریزی و از این تعداد ۱۴۲ هزار واحد به مرحله انعقاد قرارداد، افتتاح حساب و ساخت رسیده است.


حبیب الله طاهرخانی در گفتگو با ایسنا اظهار نمود: در مجموعه شهرهای جدید راه اندازی ۲۰۰ هزار واحد مسکونی طرح اقدام ملی مسکن برنامه ریزی شده که در سه قالب مشارکت با بخش خصوصی، تفاهم نامه با دستگاههای دولتی و ثبت نام از متقاضیان انجام می شود.
وی ادامه داد: بیشترین پیشرفت را در واحدهای مشارکتی داشتیم که تابحال راه اندازی ۳۷ هزار واحد قطعی شده و ۱۸ هزار واحد انعقاد قرارداد صورت گرفته و شروع شده است.
طاهرخانی، قالب دیگر دارای پشتوانه مالی مناسب را تفاهم نامه با دستگاه های دولتی دانست و اظهار داشت: تفاهم نامه با بنیاد شهید و ایثارگران، آموزش و پرورش و نیروهای مسلح همچون این برنامه ها است که خوشبختانه منابع مالی مناسبی هم برای آن در نظر گرفته شده است. به صورت مثال تسهیلات ۱۶۰ میلیون تومانی ایثارگران با نرخ سود ۴ درصد که به منظور ساخت ۱۲ هزار واحد پرداخت می شود می تواند کمک خوبی برای راه اندازی مسکن ایثارگران عزیز باشد.
مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید همینطور درباره راه اندازی مسکن برای کارکنان وزارت دفاع خاطرنشان کرد: تسهیلات حکمت کارکنان ارتش به پروژه اقدام ملی متصل می شود. از طرفی تعاونیهای ساخت مسکن وزارت دفاع بازوی قوی برای اجرای پروژه است. در این قالب هم راه اندازی ۴۰ هزار واحد در شهرهای جدید برنامه ریزی شده که ما زمین و پروانه در اختیار وزارت دفاع قرار می دهیم و آنها افراد واجد شرایط را معرفی می کنند.
وی اظهار نمود: برنامه ساخت ۴۰ هزار واحد برای کارکنان آموزش و پرورش هم در دستور کار قرار دارد. در این بخش به هر واحد ۷۰ میلیون تومان تسهیلات اختصاص می یابد و شرکت عمران، تأمین زمین، پروانه ساخت و اجرای پروژه را بر عهده دارد.
طاهرخانی با اشاره به متقاضیان ثبت نام شده اظهار نمود: این نوع از قرارداد پروژه اقدام ملی وابستگی زیادی به آورده متقاضیان دارد که در شهرهای جدید تابحال ۱۲ هزار و ۵۴۷ نفر افتتاح حساب و ۵۷۷۹ نفر واریز وجه داشته اند. در میان ۱۸ شهر جدید که طرح اقدام ملی مسکن در آن تعریف شده بیشترین افتتاح حساب از جانب متقاضیان به ترتیب مربوط به شهر جدید صدرا با ۱۹۵۵ فقره، سهند با ۱۶۶۳ فقره و هشتگرد با ۱۴۸۲ فقره بوده است. از متقاضیان درخواست می نماییم برای پیشبرد روند ساخت واحدها نسبت به واریز بموقع آورده خود اهتمام داشته باشند.1399/06/20
11:39:31
5.0 / 5
1579
تگهای خبر: آموزش , ثبت نام , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
شاپ SHAAP