بخشنامه اجرایی پرداخت تسهیلات مسكن به بازنشستگان ابلاغ گردید

بخشنامه اجرایی پرداخت تسهیلات مسكن به بازنشستگان ابلاغ گردید

شاپ: معاون اول رئیس جمهوری بخشنامه اجرایی موضوع پرداخت تسهیلات مسكن به بازنشستگان را برای اجرا به دستگاهی ذی ربط ابلاغ نمود.


به گزارش شاپ به نقل از ایسنا، هیئت وزیران در جلسه ۱۱ خرداد ۱۳۹۹ به پیشنهاد سازمان برنامه و بودجه کشور، بخشنامه اجرایی بند (ز) تبصره (۱۶) قانون بودجه سال ۱۳۹۹ کل کشور، موضوع پرداخت تسهیلات مسکن به بازنشستگان را تصویب کرد.
بر این اساس، بمنظور تسهیل در تامین مسکن بازنشستگان صندوق های کشوری، لشکری و تامین اجتماعی از محل منابع حاصل از بازپرداخت اقساط مسکن مهر ۴۰ هزار فقره تسهیلات خرید یا ساخت مسکن با رعایت الگوی مصرف مسکن پرداخت می شود.
سقف فردی تسهیلات پرداختی در کلان شهرها ۵۰۰ میلیون ریال و سایر شهرها و روستاها ۴۰۰ میلیون ریال تعیین می شود. نرخ تسهیلات مذکور در شهر تهران ۹ درصد، مراکز استانها هفت درصد و سایر مناطق شهری و روستایی چهار درصد تعیین می شود.
بازنشستگان کشوری، لشکری و تامین اجتماعی برای دریافت تسهیلات مذکور باید طی (۱۰) سال قبل خود و همسرشان فاقد واحد مسکونی بوده و از تسهیلات خرید یا ساخت مسکن استفاده ننموده باشند. سپری شدن حداقل پنج سال از تاریخ بازنشستگی و دریافت مستمری کمتر از سی میلیون ریال در ماه، از دیگر شرایط ستاندن این تسهیلات است.
افراد با سابقه بازنشستگی بالاتر در اولویت پرداخت تسهیلات قرار دارند. ضمنا تسهیلات مزبور فقط برای واحدهای کمتر از (۱۵) سال ساخت قابل پرداخت بوده و مدت بازپرداخت اقساط آن (۱۰) سال تعیین می شود.
هم چنین، صندوق های بازنشستگی کشوری، لشکری و تامین اجتماعی موظفند بازپرداخت اقساط تسهیلات پرداختی به بازنشستگان معرفی شده را تا تسویه کامل تضمین نمایند و ظرف یک ماه پس از ارسال اطلاعات اعلامی بانک مسکن نسبت به کسر اقساط ماهانه تسهیلات مورد اشاره از مستمریِ دریافت کنندگان تسهیلات، اقدام و حداکثر تا ده روز از تاریخ پرداخت مستمری های ایشان به حساب بانک مسکن کارسازی نمایند.
متن کامل این بخشنامه را اینجا بخوانید.
منبع:

1399/03/19
23:32:54
5.0 / 5
2195
تگهای خبر: دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
شاپ SHAAP