بانك مركزی اعلام كرد

كاهش رشد قیمت مسكن در تهران

كاهش رشد قیمت مسكن در تهران

متوسط قیمت هر متر مربع واحد مسكونی معامله شده در شهر تهران در نیمه اول شهریور سال جاری به حدود ۲۳.۵ میلیون تومان رسیده كه در مقایسه با رقم مشابه ماه قبل تنها ۱.۹ درصد رشد داشته است.


به گزارش شاپ به نقل از ایسنا، طبق اعلام بانک مرکزی اطلاعات برگرفته از سامانه ثبت معاملات املاک و مستغلات کشور در نیمه اول شهریور ماه سالجاری حاکی از این است که بعد از یک دوره التهاب در بازار مسکن، نشانه هایی از بازگشت آرامش به این بازار آشکار شده و از آن حکایت می کند که دوره تلاطم اخیر بازار مسکن رو به پایان است.

بر مبنای اطلاعات سامانه یاد شده، متوسط قیمت هر متر مربع واحد مسکونی معامله شده در شهر تهران در نیمه اول شهریورماه سالجاری به حدود ۲۳.۵ میلیون تومان رسیده که در مقایسه با رقم مشابه ماه قبل تنها ۱.۹ درصد رشد داشته است.
کاهش قابل توجه رشد قیمت مسکن در شهر تهران در شرایطی بوده که تعداد معاملات مسکن شهر تهران بعد از ثبت افت ۳۵.۴ درصدی در مردادماه سالجاری (نسبت به رقم تیرماه)، در نیمه اول شهریورماه نسبت به مدت مشابه ماه قبل هم به میزان ۳۷.۷ درصد کاهش داشته که حاکی از تداوم افت معاملات مسکن در شهریورماه است.

لازم به ذکر است که رشد ماهانه قیمت مسکن در شهر تهران طی اردیبهشت الی مرداد سالجاری ارقام بالایی را تجربه کرده بود.
منبع:

1399/06/17
12:36:27
5.0 / 5
1647
تگهای خبر: آرامش , بازار , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
شاپ SHAAP