بررسی دستگاه های تصفیه آب خانگی

بررسی دستگاه های تصفیه آب خانگی

دستگاه های آب تصفیه كن انواع متفاوتی داشته و روش های گوناگونی نیز برای تصفیه آب شرب وجود دارد كه در ادامه با آن آشنا خواهید شد.به گزارش شاپ به نقل از مهر، دستگاه های آب تصفیه کن انواع متفاوتی داشته و روش های گوناگونی نیز برای تصفیه آب شرب وجود دارد. از روش الترافیلتراسیون uf که انواع دستگاه تصفیه بدون پمپ و مخزن شامل آنها می شوند گرفته تا بهترین روش تصفیه آب که سیستم تصفیه آب اسمز معکوس است.
انواع تصفیه آب اسمز معکوس، زیر سینک نصب می گردند و یک شیر تصفیه آب برای برداشت آب شرب تصفیه شده روی شیر تعبیه شده است.
قیمت دستگاه های تصفیه آب خانگی به عوامل مختلفی مانند روش تصفیه آن، نوع فیلترها، اندازه، کیفیت قطعات به کار رفته و برند آنها و … بستگی دارد. دستگاه هایی که دارای فیلتر ممبران و سیستم اسمز معکوس می باشند، دستگاه های دقیق تر و گران تری هستند که آب را در مرحله تصفیه می کنند و فیلتر مرحله چهارم آنها ممبران که قلب این نوع دستگاه ها است که با برق کار می کنند و RO نامیده می شوند. دستگاه های دیگری که فاقد این فیلتر هستند ۳ یا ۴ مرحله ای بوده و در بعضی مواقع ۶ فیلتر که با نام UF در بازار موجود است که از ارزان ترین انواع آنها است.
دستگاه تصفیه آب خانگی اورگانیسم با فناوری اسمز معکوس مبادرت به کاهش املاح مضر آب می نماید. دستگاه تصفیه آب خانگی اورگانیسم دارای مخزن برای ذخیره آب می باشد به شکلی که با قطع آب و برق، آب تصفیه شده به صورت ذخیره دارید. اندازه مخزن نیز برای قرارگیری زیر سینک ظرفشویی استاندارد است. همانطور که در تمام نقاط دنیا سالم ترین آب را آبی می دانند که درست پیش از نوشیدن تصفیه شود، این دستگاه زیر سینک ظرفشویی قرار می گیرد و آب را بالافاصله پیش از مصرف تصفیه می کند.
روش صحیح تعویض فیلتر آب تصفیه
برای تعویض فیلتر دستگاه تصفیه آب باید ابتدا فیلترهای تصفیه آب را به ترتیب بشناسید و در ارتباط با هر کدام اطلاعات کافی داشته باشید که نحوه درست این امر را به شما آموزش داده می شود.
ترتیب قرار گرفتن فیلترهای آب تصفیه کن خانگی
فیلتر آب تصفیه کن خانگی اگر به ترتیب تعویض شوند موردی برای دستگاه شما پیش نخواهد آمد. البته کربن گیری دستگاه تصفیه آب خانگی مسئله مهمی است که در ادامه به آن به صورت کامل خواهیم پرداخت.
تعویض فیلتر اول تصفیه آب خانگی که همان فیلتر پلی پروپیلن pp است باید هر چهار الی شش ماه صورت گیرد. این فیلتر آب تصفیه کن خانگی املاح درشت موجود در آب لوله کشی شهری را تصفیه می کند که عبارتند از؛
* گل و لای و زنگ لوله که ضررهای جبران ناپذیری برای کلیه انسان خواهد داشت. دیر عوض کردن فیلتر شماره یک آب تصفیه کن می تواند موجب عبور املاح درشت آب شرب و ورود آن به ممبران تصفیه آب خانگی شود. حتی اگر شما از یک دستگاه تصفیه آب آمریکایی یا پرفروش ترین دستگاه تصفیه آب خانگی نیز استفاده نمایید در صورت دیر عوض کردن فیلترها کیفیت آب شرب تصفیه شده شما کاهش پیدا خواهدنمود تا جایی که با آب شیر ظرفشویی برابری می کند، پس در صورتیکه بهترین دستگاه تصفیه آب خانگی تایوانی هم در اختیار دارید به سرویس آب تصفیه کن خود توجه فراوانی نمایید.
* برای تعویض فیلتر اول دوم و سوم که به ترتیب فیلتر پلی پروپیلن، فیلتر کربن اکتیو و فیلتر کربن بلاک هستند ابتدا شیرهای ورودی دستگاه تصفیه آب و شیر مخزن ذخیره تصفیه آب را ببندید و سپس با استفاده از آچار حوزینگ فیلترهای سه گانه تصفیه آب می توانید حوزینگ های پایینی را باز نمایید. زیر تصفیه کننده آب خود یک ظرف قرار دهید تا کابینت و آشپزخانه خیس نشود. باز کردن حوزینگ ۱۰ اینچ تصفیه آب خانگی با آچار و به سمت جهت عقربه های ساعت انجام می شود و بستن آن بر عکس عقربه های ساعت خواهد بود.
نوع فیلترهای آب تصفیه کن خانگی
۸ فیلتر برای دستگاه ۸ مرحله ای وجود دارد که در دستگاه های با تعداد مراحل کمتر معمولاً چند تا از آنها حذف می شود. این فیلترها و مکانیزم آنها در ادامه بیان شده است. به جهت اینکه بدانیم چه دستگاه تصفیه آبی بخریم باید با مکانیزم هر فیلتر هم آشنا باشیم.
* فیلترهای کربن، کربن پودری و گرانولی: این فیلترها عمدتاً برای تنظیم، مزه و طعم آب قرار داده می شوند. آلاینده هایی نظیر کلر و آفت کش ها در این فیلترها به دام می افتند و آب سالم از آنها عبور می کند.
* فیلتر رسوب: معمولاً از جنس پلی پروپیلن است و برای رسوب و لای و لجن به کار می رود.
* فیلتر ممبران: ممبران تصفیه آب کار اسمز معکوس را انجام می دهد که در بالا به آن اشاره شد.
* فیلتر فرابنفش: یا همان UV که برای از بین بردن باکتری ها، میکروب ها و سایر میکروارگانیسم ها استفاده می شود.
* فیلتر قلیایی: خاصیت اسیدی آب را می کاهد و آب قلیایی با خواص فوق العاده در اختیار شما قرار می دهد.
* فیلتر مینرال: برای حذف مواد و املاح ضروری برای بدن استفاده می شود. مثل منیزیم و کلسیم که برای بدن بسیار مهم اند و بوسیله آب شرب تامین می شوند.
* فیلتر مادون قرمز: برای اکسیژن سازی داخل آب استفاده می شود. برای مشاهده انواع دستگاه های تصفیه آب به آدرس اینترنتی https: //water-purifier۲۴.com/ مراجعه نمایید.
این فیلترها بسته شرایط آلودگی آب و همین طور نوع دستگاه متغیرند و هر دستگاه فیلترهای خاص خودش را دارد.
مدیر فروش: ۰۹۱۷۵۹۵۶۵۸۹
آدرس: شیراز چهارراه هوابرد به سمت چهارراه سرباز، پس از ساختمان بهزیستی طبقه فوقانی کتلت گوارا طبقه ۲ واحد ۴
این مطلب، یک خبر آگهی بوده و خبرگزاری مهر در محتوای آن هیچ نظری ندارد.

1399/06/05
17:28:18
5.0 / 5
1675
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
شاپ SHAAP