هجوم مسافران در تعطیلات پیش رو ركورد می زند؟

هجوم مسافران در تعطیلات پیش رو ركورد می زند؟

به گزارش شاپ بر مبنای آخرین ارزیابی های صورت گرفته، پیشبینی می شود حدود دو میلیون وسیله نقلیه مختلف در تعطیلات پایانی هفته جاری كه با تعطیلات تاسوعا و عاشورای حسینی همزمان شده است، در جاده ها و محورهای مواصلاتی كشور تردد كنند كه نسبت به هفته گذشته و تعطیلات ماه گذشته بیشتر خواهد بود.


به گزارش شاپ به نقل از ایسنا، برآوردهای صورت گرفته نشان داده است که در پنج ماهه اول سال جاری ۲۴۲ میلیون تردد در محورهای مواصلاتی کشور رخ داده که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۲۲ درصد کاهش و نسبت به مدت مشابه دو سال قبل ۱۸ درصد کاهش پیدا کرده و این میزان کاهش تردد ناشی از شیوع کرونا است.
البته میزان ترددهای بین استانی در ماه های گذشته مبین افزایش سفرهای جاده ای برون شهری مردم است؛ بعنوان مثال در تعطیلات مرداد ماه و در فاصله زمانی ۱۵تا ۱۸ مرداد حدود ۱.۹ میلیون تردد بین استانی انجام شد که نسبت به میانگین ماهانه حدود ۷ درصد افزایش داشت و برای تعطیلات پیش رو پیشبینی می شود با عنایت به تعطیلات ۴ روزه پنجم تا نهم شهریور ماه به صورت متوسط دو میلیون تردد در این بازه در سطح کشور صورت گیرد که نسبت به میانگین تردد هفته گذشته حدود ۹ درصد افزایش خواهد داشت.
پیک های زمانی ترافیکی و استان های شلوغ
ارزیابی های سازمان راهداری نشان می دهد، اوج تردد رفت برای روز چهارشنبه پنجم شهریور ماه از ساعت ۱۵ تا ۲۱ و اوج تردد برگشت برای بازه زمانی ۱۷ تا ۲۲ روز یکشنبه نهم شهریور ماه و ساعت شش تا هشت روز دوشنبه ۱۰ شهریور است. همینطور پیشبینی می شود، استان های با بیشترین انباشت خودرو به ترتیب مازندران با۸۰ هزار وسیله نقلیه، اصفهان با ۵۴ هزار وسیله نقلیه، خراسان رضوی با ۲۶ هزار وسیله نقلیه و آذربایجان شرقی با ۲۶ هزار وسیله نقلیه خواهند بود.
در این میان برآورد شده که بیشترین خروجی از استان تهران و البرز با حدود ۲۴۰ هزار وسیله نقلیه با مقاصد استان های مازندران، گیلان، اصفهان، خراسان رضوی و آذربایجان شرقی در این ایام صورت گیرد. از طرفی پیشبینی می شود در روز چهارشنبه پنجم شهریور ماه محورهای تهران-کرج و کرج-قزوین از ساعت ۱۵ تا ۲۱ در محدوده پیش از پل کلاک تا گلشهر و برای مسیر برگشت از گلشهر تا محدوده پل کلاک در روز یکشنبه نهم شهریور از ساعت ۱۵ تا ۲۲ ترافیک سنگین خواهد بود.
همینطور برای محور کرج - چالوس روز چهارشنبه پنجم شهریور از ساعت ۱۵ تا ۲۱ از محدوده شهرستانک تا چالوس تردد به کندی صورت خواهد گرفت. همینطور در محور آزادراه تهران-شمال هم در روز چهارشنبه از ساعت ۱۵ تا ۲۱ ترافیک نیمه سنگین خواهد بود. برای مسیر برگشت هم برای روز یکشنبه نهم شهریور از ساعت ۱۶ تا ۲۲ ترافیک در محور چالوس - کرج پیش از دوراهی ورودی آزادراه به سمت تهران ترافیک سنگین خواهد بود.
برای محور آزادراه قزوین – رشت هم بخصوص مقطع لوشان تا رودبار از اواخر روز چهارشنبه پنجم شهریور ماه ترافیک نیمه سنگین خواهد بود. همینطور ساعت اوج بازگشت محور آزادراه رشت - قزوین هم روز یکشنبه ساعت ۱۵ تا ۲۰ در محدوده لوشان تا رودبار با ترافیک نیمه سنگین پیشبینی می شود.
برای محور فیروزکوه (رودهن – دماوند) در روز چهارشنبه پنجم شهریور ماه از ساعت ۱۷ تا ۲۴ و برای برگشت روز یکشنبه نهم شهریور ماه از ساعت ۱۴ تا ۲۰ ترافیک نیمه سنگین در این راه پیشبینی می شود.
بر مبنای پیشبینی وضعیت تردد وسائل نقلیه مختلف در محور هراز (رودهن – آمل) در روز چهارشنبه ۵ شهریورماه از ساعت ۱۶ تا ۲۱ بخصوص در مقطع بلور به گزنک، ترافیک نیمه سنگین خواهد بود و محور برگشت همین مسیر هم برای روز یکشنبه نهم شهریور ماه از ساعت ۱۷ تا ۲۲ محدوده گزنگ تا رودهن همین وضعیت را تجربه خواهد نمود همینطور محور تهران - قم روز چهارشنبه پنجم شهریور ماه از ساعت ۱۶ تا ۲۱ و برای محور برگشت هم از ساعت ۱۷ تا ۲۲ روز نهم شهریور ترافیک نیمه سنگین خواهد داشت.
منبع:

1399/06/03
13:40:53
5.0 / 5
1559
تگهای خبر: ارز
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
شاپ SHAAP