استاندار مركزی:

راه اندازی نیروگاه بدون كمك خارجی ها افتخار است

راه اندازی نیروگاه بدون كمك خارجی ها افتخار است

به گزارش شاپ مركزی استاندار مركزی اظهار داشت: راه اندازی نیروگاه در شرایط تحریم و بدون كمك خارجی افتخار است.


سید علی آقازاده، دوم شهریورماه در آیین بهره برداری از پروژه های وزارت نیرو در برق منطقه ای باختر که همزمان با ایام هفته دولت با حضور محمدحسین متولی زاده مدیرعامل شرکت مادر تخصصی توانیر برگزار شد، اظهار نمود: سال جاری به رغم همه مشکلات، خاموشی خاصی در استان نداشتیم که حاصل تلاش صنعتگران صنعت برق کشور و صرفه جویی مردم است.
وی ادامه داد: اگر فرصت صرفه جویی را در میان مردم تسری دهیم بطور قطع می توانند حامی و پشتیبان صنعت برق باشند و بر این اساس باید در این شرایط سخت در تأمین انرژی، آب و مواد غذایی صرفه جویی را مدنظر داشت.
وی با اشاره به اینکه امروز چهار پروژه به مبلغ ۲۰۶ میلیارد تومان در صنعت تولید و توزیع برق استان افتتاح شد، اضافه کرد: طرح های افتتاح شده می تواند در زیرساخت های توسعه استان در بخش های مختلف اقتصادی و تولیدی و ایجاد اشتغال موثر باشد، طرح هایی به ارزش بیشتر از ۱۳۰۰ میلیارد تومان هم در دستور کار قرار دارد که به مرور بهره برداری خواهد شد.
استاندار مرکزی با تاکید بر اینکه افتخار می نماییم که در شرایط تحریم چنین پروژه های بزرگی افتتاح می شود، اظهار داشت: نیروگاه صیناکو در شهر صنعتی کاوه بدون اتکا به خارج از کشور راه اندازی شده است و برای صنعت برق کشور افتخار است که بدون احتیاج به خارج، نیروگاه راه اندازی می کند. تحریم ها قابل دور زدن هستند، ولی اگر بتوانیم در این شرایط استقلال داشته باشیم جای افتخار دارد و در راه اندازی نیروگاه صیناکو از این ظرفیت استفاده شده است.
وی خاطرنشان کرد: تاسیس و ایجاد نیروگاه های برق توسط بخش خصوصی می تواند کمک بزرگی به صنعت برق و دولت باشد و بطور قطع در راه اندازی نیروگاه های کوچک از بخش خصوصی حمایت خواهیم کرد.
آقازاده افزود: صنعت برق استان هرروز توسعه معناداری را پیدا می کند که سبب رونق تولید، ایجاد اشتغال و تقویت زیرساخت های استان صنعتی مرکزی شده است، اگر این زیرساخت ها نبود، رونق صنعت و توسعه و ایجاد اشتغال با مشکل روبرو می شد.
به گزارش شاپ به نقل از ایسنا، در این آیین پروژه های برق منطقه ای باختر شامل پست 63/20 کیلو ولت شهباز، پست سیار شهر صنعتی زاویه و خط 63/20 کیلوولت دودهک و نیروگاه 20 مگاواتی شهر صنعتی کاوه شهرستان ساوه شروع به کار کردند.
منبع:

1399/06/02
23:55:01
5.0 / 5
1700
تگهای خبر: ارز , انرژی , تولید , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱
شاپ SHAAP