با این سفارش ساده متخصص قلب از سكته قلبی پیشگیری كنید

با این سفارش ساده متخصص قلب از سكته قلبی پیشگیری كنید

به گزارش شاپ سكته قلبی شایع ترین علت مرگ در انسان است و عدم وجود علائم اخطار گرفتگی رگ قلبی سبب شده كه جلوگیری از آن به رویایی دست نیافتنی برای بشر تبدیل گردد.به گزارش شاپ به نقل از مهر، شایع ترین علتی که سبب سکته قلبی می شود، گرفتگی قابل توجه در رگ های تغذیه کننده قلب است.
مهم ترین و شایع ترین علل گرفتگی رگ قلبی که سبب سکته قلبی می شود، عبارتند از؛
* ژنتیک
* چربی خون بالا
* فشار خون
* سیگار
* استرس
* وزن بالا
در گفت وگویی که با فوق تخصص قلب در کلینیک قلب دکتر ضربان انجام شده است سفارش های زیر برای جلوگیری از سکته قلب مطرح شده که به اختصار به آن می پردازیم؛
توصیه اول: از استرس دوری کنید
استرس سم کشنده ای است که در عالم پزشکی مسبب ایجاد بیماری های مختلف از سرطان معده تا فشار خون و افسردگی است. پیاده روی، گوش سپردن به موسیقی، ورزش کردن و خواب مناسب از راهکارهای ساده کاهش استرس است.
توصیه دوم: مراقب تغذیه خود باشید
بعید است برای چک آپ قلب به دکتر قلبمراجعه کنید و سفارش به داشتن تغذیه مناسب نشوید. مصرف سبزیجات، کاهش مصرف نمک و چربی مهمترین سفارش های تغذیه ای برای سلامت قلب است.
توصیه سوم: سیگار نکشید و از دود سیگار دوری کنید
توصیه آخر:
شاید علیرغم رعایت کلیه مراقب ها و سفارش های بهداشتی قلب شما گرفتار گرفتگی شده باشد و هر لحظه مستعد سکته و گرفتگی رگ قلبی باشید. تنها راه قابل اعتماد برای تشخیص زودرس و درمان بموقع گرفتگی رگ قلبی انجام چک آپ مرتب قلبی توسط متخصص قلب و عروق است.
این مطلب، یک خبر آگهی بوده و خبرگزاری مهر در محتوای آن هیچ نظری ندارد.


منبع:

1399/05/25
21:37:13
5.0 / 5
2005
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
شاپ SHAAP