معرفی سیستم های تهویه مطبوع کم مصرف

معرفی سیستم های تهویه مطبوع کم مصرف

شاپ: قبل از آن که به بررسی معرفی سیستم های تهویه مطبوع کم مصرف بپردازیم، لازم است که در ابتدا درباره ی انواع سیستم های تهویه مطبوع با شما صحبت نماییم.



به گزارش شاپ به نقل از مهر، امروزه استفاده از انواع سیستم های تهویه مطبوع در ساختمان ها از اهمیت بسزایی برخوردار می باشد. انتخاب یک سیستم تهویه مطبوع کم مصرف برای خیلی از افراد یک مبحث حیاتی می باشد، چونکه با افزایش قیمت برق، خیلی از افراد جامعه نگران قیمت نهایی قبض برق در پایان هر ماه هستند. انواع سیستم تهویه مطبوع کدام است؟
پیش از آن که به بررسی معرفی سیستم های تهویه مطبوع کم مصرف بپردازیم، ضروری است که در ابتدا در رابطه با انواع سیستم های تهویه مطبوع با شما صحبت نماییم.
به صورت کلی سیستم های تهویه مطبوع در هر مدلی که باشند، برای ایجاد هوایی مناسب با رطوبت کافی طراحی شده اند و امروزه خیلی از مناطق دنیا، از این سیستم ها برای ایجاد سرمایش و گرمایش استفاده می نمایند.
امروزه با پیشرفت علم و تکنولوژی و اهمیت نگهداری از محیط زیست، سیستم های تهویه مطبوع کم مصرف هم به بازار عرضه شده اند و شما می توانید بر مبنای نیاز خود آنها را خریداری فرمایید.
از جمله انواع سیستم های تهویه مطبوع به صورت زیر است:
۱) سیستم های تهویه مطبوع انبساط مستقیم:
سیستم های انبساط مستقیم در سه گروه اصلی شامل انواع کولرهای گازی، انواع داکت اسپلیت ها و سیستم های VRF در بازار موجود است.
۲-۱) کولرهای گازی
کولرهای گازی هم یکی دیگر از سیستم های تهویه مطبوع انبساط مستقیم قدیمی است که مدلهای مختلف آنها مانند انواع کولرهای گازی دیواری، کولرهای گازی ایستاده و … در ایران دیده می شوند.
از مزایای آنها میتوان به خنک کنندگی سریع، تنظیم دمای دقیق، در مدلهای اینورتر کم مصرف و با عمر طولانی اشاره نمود و همینطور از معایب آنها میتوان به هزینه اولیه بالا نسبت به کولرهای آبی با عنایت به راندمان بهتر اشاره نمود.
کولر گازی گرین
یکی از برندهای بسیار مشهور تولید کننده کولر گازی برند گرین است که البته یک شرکت وارد کننده بسیار معتبر ایرانی است و انواع کولرهای گازی باکیفیت را به بازار عرضه نموده است.

خرید کولر گازی گرین (اسپلیت گرین) یک انتخاب عالی برای ایجاد شرایط آسایش مطلوب است و مدلهای اینورتر دارای مصرف انرژی به نسبت پایین و راندمان بالایی هستند.
کولر گازی گرین یا اسپلیت گرین در انواع و اقسام مختلف و ظرفیتهای بسیار متفاوت به بازار عرضه شده است.
کولر گازی گرین، یکی از سیستم های تهویه مطبوع کم مصرف است که در مقایسه با محصولات سایر رقبای خود از قیمت مناسبی برخوردار می باشد.
از سوی دیگر کیفیت کولر گازی گرین است که با عنایت به کارایی فوق العاده ای که دارد و همینطور میزان رضایت افراد، نسبت به سایر رقبا در رتبه مناسبی قرار دارد.
۲-۱) داکت اسپلیت
یکی از سیستم های تهویه مطبوع جدید، داکت اسپیلت ها هستند که به آن اسپیلت کانالی هم می گویند.
داکت اسپلیت گرین با یک سیستم جدید، نسبت به سایر سیستم های تهویه مطبوع بیشتر استقبال شده است چونکه مصرف انرژی کمتری دارد.
از مزایای آنها میتوان به دارا بودن ظرفیتهای مختلف، قابلیت تغییر دریچه مکش هوا، مجهز به فیلتر جهت افزایش کیفیت هوا، قابلیت نصب کانال هوای برگشت و هوای تازه و همینطور مصرف انرژی پایین در مدلهای اینورتر اشاره نمود. داکت اسپیلت گرین
داکت اسپیلت گرین، یکی دیگر از سیستم های تهویه مطبوع کم مصرف این برند است که به علت کارایی بالایی که دارد، در بسیاری ساختمان ها میتوان آنرا مشاهده کرد.

داکت اسپیلت با کولر گازی یک تفاوت اساسی دارد و این تفاوت بدین صورت است که در کولرهای گازی یونیت داخلی به صورت دیواری نصب می شود اما یونیت داخلی داکت به شکل تو کار در سقف کاذب نصب خواهد شد.
پس از آن با استفاده از کانال کشی به اتاق ها، قسمت های مختلف خانه به این سیستم تهویه مطبوع متصل می گردند و هوای تازه پس از فیلتر شدن و تنظیم دما، به درون واحدها توزیع خواهد شد.
نکته بسیار مهمی که باید بدانید اینست که ظرفیت سرمایش و گرمایش داکت اسپلیت نسبت به کولر گازی بیشتر بوده و همینطور و فضاهای بزرگ تری را میتوان با آن تهویه کرد. از دیگر مزیت ها و خصوصیت های داکت اسپیلت برند گرین، میتوان به موارد زیر اشاره کرد:
ابعاد مناسب کوچک
مصرف انرژی کم
صدای کم
برخورداری از تکنولوژی تمام اینورتر
برخورداری از قابلیت تغییر دریچه مکش هوا
تروستات لمسی
رنج کامل دمایی برای اقلیم های مختلف از ۱۵- تا ۴۸+ درجه سانتیگراد ۲) سیستم های تهویه مطبوع رطوبت زنی:
کولرهای آبی، یکی از سیستم های تهویه مطبوع قدیمی رطوبت زنی هستند که با تشکیل هوای مرطوب مخصوصاً در مناطق خشک، شرایط آسایش نسبی را فراهم می آورند.
از مزایای آنها میتوان به قیمت مقروم به صرفه با توجه با راندمان پایین و تأمین آسایش نسبی در مناطق خشک و معایب آنها میتوان به مناسب نبودن برای مناطق مرطوب، احتیاج به نگهداری و تمیزکاری مداوم، عدم کنترل پاکیزگی و کیفیت هوا و همینطور عدم توانایی پایین آوردن دما به کمتر از حدود ۲۵ درجه سانتیگراد اشاره نمود.
۳) سیستم های VRF
یکی از سیستم های تهویه مطبوع انبساط مستقیم موجودر در دنیا، سیستم های VRF هستند. در این سیستم ها تنها با قرارگرفتن یک یونیت خارجی با ظرفیت مورد نیاز و تغذیه تعداد یونیت های داخلی مطابق با همان ظرفیت ها میتوان سرمایش و گرمایش پروژه را تأمین کرد. با عنایت به این که تکنولوژی این سیستم ها تمام اینورتر است دارای مصرف انرژی فوق العاده پایین و راندمان بالا با عنایت به ایجاد شرایط آسایش مطلوب هستند.
امروزه در خیلی پروژه ها به جای استفاده از چیلر و فن کویل که جزو سیستم های تهویه مطبوع آب و هوا هستند که در ادارمه به بررسی آنها هم می پردازیم، از سیستم های VRF استفاده می شود.
۴) سیستم های تهویه مطبوع آب و هوا:
یکی از سیستم های قدیمی رایج تهویه مطبوع آب و هوا، دستگاههای چیلر و فن کویل است.
این نوع از سیستم های تهویه مطبوع، در مدلهای مختلفی سقفی توکار، دیواری، کاستی چهارطرفه، کاستی یک طرفه و زمینی به بازار عرضه شده است.
چیلر گرین هم برای واحدهای تجاری و مسکونی با تعداد بالا گزینه ای مناسب و مطلوب است. سیستم های تهویه مطبوع کم مصرف برند گرین
یکی از برندهای بسیار مشهوری که به طراحی و تولید سیستم های تهویه مطبوع کم مصرف پرداخته است، برند گرین می باشد. شایان ذکر است که برند گرین، به تولید دستگاههای مرکزی و مستقل تاسیساتی مانند موارد ذکر شده در زیر می پردازد:
انواع کولرهای گازی اینورتر و معمولی
انواع داکت اسپلیت های اینورتر و معمولی
انواع سیستم های VRF اینورتر
انواع فن کویل
انواع چیلر
این کمپانی، با استفاده از تکنولوژی های روز دنیا و همینطور متخصصان و مهندسان بسیار حرفه ای و بعلاوه با تاکید بر ماشین آلات و تجهیزات پیشرفته تمام اتوماتیک، محصولات بسیار متنوع و کم مصرفی را به بازار عرضه کرده است که تمامی آنها از کیفیت بسیار بالایی برخوردار بوده و بر مبنای استانداردهای روز دنیا است.
کاهش مصرف انرژی، شعار این برند است!
تمامی محصولات و سیستم های تهویه مطبوع کم مصرف برند گرین، در سه گروه تهویه مطبوع خانگی، تجاری و صنعتی برای انواع پروژه های مسکونی، اداری، تجاری، صنعتی، هتل ها، بیمارستان ها، مراکز خرید و اماکن عمومی طراحی و ساخته شده است.
شرکت آوش بعنوان نمایندگی انحصاری برند گرین در استان تهران، آماده عرضه خدمات فروش و بعد از فروش به شما عزیزان است.
با گرین، خنکای بهار را در تمام فصول سال تجربه کنید!
این مطلب، یک خبر آگهی بوده و خبرگزاری مهر در محتوای آن هیچ نظری ندارد.


منبع:

1403/04/11
15:11:56
5.0 / 5
243
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵
شاپ SHAAP