فیس بوک و اینستاگرام بستر داغ کلاهبرداری های مالی

فیس بوک و اینستاگرام بستر داغ کلاهبرداری های مالی

شاپ: بیشتر کلاهبرداری های گزارش شده به اپلیکیشن مالی ریوالوت (Revolut Ltd.) در انگلیس در سال میلادی گذشته، سفر خودرا در رسانه های اجتماعی شرکت آمریکایی شروع کردند و بیشتر پولها به سبب طرحهای سرمایه گذاری «سریع پولدار شو»، از دست رفتند.به گزارش شاپ به نقل از ایسنا، بررسی این شرکت مستقر در لندن نشان داد ۶۰ درصد از پرونده های کلاهبرداری در انگلیس، از فیسبوک، اینستاگرام و واتساپ بوده و کلاهبرداری در پلت فرم های دیگر و کلاهبرداری های انجام شده بوسیله تلفن را تحت تاثیر خود قرار داده است. ریوالوت، روند مشابهی را در سراسر اروپا مشاهده کرد و پی برد منشا ۶۱ درصد از کلاهبرداری ها، از سرویسهای شرکت متا بوده است.

وودی مالوف، مدیر بخش جرایم مالی ریوالوت در این زمینه اظهار داشت: پلت فرم های متا به عنوان بستری برای کلاهبرداری، استفاده می شوند و از مشتریان ریوالوت خواست تا از چنین فرصت های سرمایه گذاری اجتناب کنند.

در همین حال، شرکت های فناوری، سال قبل یک منشور کلاهبرداری آنلاین داوطلبانه امضا کردند تا اهتمام کنند مانع دستیابی کلاهبرداری های بیشتر به مشتریان شوند. این شرکتها شکایت کرده اند که متا به اندازه کافی درباب این مشکل کار نمی کند.

در این حال، سخنگوی شرکت متا در اطلاعیه ای اعلام نمود: ما نمی خواهیم کسی قربانی این خلافکاران شود، بنا بر این است که پلت فرم های ما، دارای سیستم هایی برای مسدود کردن کلاهبرداری ها هستند، تبلیغ کنندگان خدمات مالی حالا باید مجوز رگولاتوری را برای هدف قرار دادن کاربران انگلیس داشته باشند و این شرکت، کمپین های آگاهی مصرف کننده را برای نحوه شناسایی رفتارهای تقلبی اجرا می کند.

بر اساس گزارش بلومبرگ، وی ادامه داد: ما همین طور از نزدیک با مجریان قانون و تنظیم کنندگان مقررات، همکاری می نماییم و جامعه خودرا تشویق می نماییم که کلاهبرداری ها را فورا گزارش کنند تا بتوانیم سریعا مقابل این نوع محتوا اقدام نماییم.
1402/11/20
15:49:16
5.0 / 5
328
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
لینک دوستان شاپ
شاپ SHAAP