رئیس انجمن تولیدكنندگان شیرخشك عنوان كرد

آخرین شرایط بازار شیرخشک نوزاد

آخرین شرایط بازار شیرخشک نوزاد

به گزارش شاپ، رئیس انجمن تولیدکنندگان شیرخشک نوزاد اظهار داشت: سازمان غذا و دارو قیمت شیرخشک نوزاد را از آبان ماه تغییر داده است.هانی تحویل زاده در گفتگو با ایسنا، با اشاره به اینکه سازمان غذا و دارو قیمت شیرخشک نوزاد را در آبان ماه تغییر داده است، اظهار داشت: این سازمان زمانیکه ارز ۲۸ هزار و۵۰۰ تومانی جایگزین ارز ۴۲۰۰ تومانی شد و هزینه تولید کارخانه های تولیدکننده شیرخشک نوزاد ۷ برابر شد، قیمتها را تغییر داد.

وی افزود: قیمت هر قوطی شیرخشک حدود ۷۰ هزار تومان بود که به ۱۳۵ تا ۱۴۰ هزار تومان رسیده است. البته در این تغییر قیمت نظر تولیدکنندگان پرسیده نشده بود و معتقدیم باید بیشتر از این باشد.

رئیس انجمن تولیدکنندگان شیرخشک نوزاد خاطرنشان کرد: وقتی قیمت تمام شده تولید ۷ برابر شود قیمت برای مصرف کننده باید ۲.۵ تا ۲.۸ برابر شود، ولی هم اکنون چنین نیست.

وی اظهار داشت: بر مبنای سازوکار سازمان غذا و دارو سهمیه هر نوزاد در ماه ۲۴ قوطی است که ۱۲ قوطی آن با قیمت ۷۰ هزار تومان و ۱۲ قوطی دیگر هم با قیمت آزاد به فروش می رسد.

تحویل زاده افزود: البته این شیوه فروش برای داروخانه ها هم مشکل بوجود آورده است، چونکه برای ۱۲ قوطی شیرخشک که با قیمت قبل محاسبه می شود داروخانه باید قیمت جدید بپردازد و مابه التفاوت را از بیمه دریافت کند که معلوم نیست دقیقاً چه زمانی این پرداخت صورت می گیرد.

وی در ادامه اظهار داشت: وقتی تغییر نرخ ارز شیر خشک داریم دولت باید در بودجه آنرا ببیند و برای آن منابع تخصیص دهد تا فشار بر مصرف کننده، تولیدکننده و توزیع کننده نباشد.
وی ادامه داد: آمار تولید شیر داخل در ماه حداکثر ۷ میلیون عدد در ماه است و به صورت کل واردات کلا کمتر از یک میلیون عدد بوده است. واردات مشکلی از بازار داخلی حل نکرده و بازار داخل از تولید داخل تأمین می شود.
به قول وی ظرفیت تولید داخل ۷.۵ میلیون عدد در ماه است که بیشتر از نیاز داخل است.
1402/11/19
13:37:26
5.0 / 5
314
تگهای خبر: ارز , بازار , تولید , دارو
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱
لینک دوستان شاپ
شاپ SHAAP