بیشتر از 120 میلیارد یورو نفت روسیه در انگلیس بیمه شد

بیشتر از 120 میلیارد یورو نفت روسیه در انگلیس بیمه شد

به گزارش شاپ، شرکتهای بیمه انگلیس با وجود تحریم های جهانی، نقش مهمی در تسهیل حمل و نقل نفت روسیه ایفا کرده اند.به گزارش شاپ به نقل از ایسنا، بعد از آنکه فاش شد شرکتهای انگلیسی بیشتر از ۱۲۰ میلیارد یورو نفت روسیه را بیمه کرده اند، آلون کایرنز، یکی از وزیران کابینه سابق از صنعت بیمه خواست تا به تعهدات خود فکر کند.

بررسی اندیشکده مرکز تحقیقات انرژی و هوای پاک (CREA) نشان داد از مارس سال ۲۰۲۲، درست بعد از حمله نظامی روسیه به اکراین، تا پایان نوامبر سال ۲۰۲۳، نفت روسیه به ارزش ۱۲۰.۶ میلیارد یورو توسط شرکتهای انگلیسی بیمه شد.

بررسی و تحلیل CREA به مدت زمان بین مارس ۲۰۲۲ تا نوامبر ۲۰۲۳ متمرکز شده است. حمل و نقل نفت روسیه یا بیمه کردن آن تا وقتی که طبق سقف قیمت ۶۰ دلار در هر بشکه تعیین شده توسط گروه هفت فروخته شود، غیرقانونی نیست.

طبق بررسی این اندیشکده اروپایی، ۳۳ درصد از کل نفت روسیه (از نظر حجم) با نفتکش های بیمه شده در انگلیس حمل شده است. از این میزان، بخش عمده نفت روسیه، نفت خام (۳۱ درصد به ارزش ۱۴.۴ میلیارد یورو) و بعد از آن دیزل (۲۲ درصد به ارزش ۱۰.۳ میلیارد یورو) بود.

آلون کایرنز، وزیر سابق ولز و نماینده حزب محافظه کار، اظهار داشت: شرکت ها باید از احتمال سو استفاده از مکانیزم سقف قیمت، آگاه باشند.

در این تحلیل خاطرنشان شده است هر چند تعداد شرکتهای بیمه انگلیس که محموله های نفت خام روسیه را پوشش می دهند، کاهش پیدا کرده اند اما ترانزیت نفت روسیه همچنان برای حمل و نقل، به کشتی های بیمه شده در انگلیس وابسته است.

در ۱۲ ماه بعد از معرفی مکانیزم سقف قیمت نفت در دسامبر سال ۲۰۲۲، نفت روسیه به ارزش ۴۶.۴ میلیارد یورو با استفاده از نفتکش های زیر پوشش بیمه حفاظت و غرامت بریتانیا (P&I) حمل شده است.

بر اساس گزارش اویل پرایس، کلوب P&I غرب انگلیس با ۲۰.۱ میلیارد یورو، بالاترین ارزش محصولات نفتی روسیه را پوشش داد و بعد از آن نورث استاندارد، با ۱۷ میلیارد یورو قرار گرفت. بیمه نورث و استاندارد، در فوریه سال ۲۰۲۳ ادغام شدند و به نورث استاندارد تبدیل شدند.

منبع:

1402/11/06
15:55:46
5.0 / 5
312
تگهای خبر: ارز , استاندارد , انرژی , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
لینک دوستان شاپ
شاپ SHAAP