رئیس كمیسیون تلفیق بودجه سال ۱۴۰۳:

منابع همسان سازی حقوق بازنشستگان از محل افزایش مالیات بر ارزش افزوده پیشبینی شده است

منابع همسان سازی حقوق بازنشستگان از محل افزایش مالیات بر ارزش افزوده پیشبینی شده است

به گزارش شاپ، رئیس کمیسیون تلفیق بودجه سال ۱۴۰۳ تصریح کرد: اگر بنا باشد مجلس شورای اسلامی افزایش یک درصدی مالیات بر ارزش افزوده را از لایحه بودجه حذف کند پولی برای افزایش حقوق و همسان سازی بازنشستگان باقی نخواهد ماند.


به گزارش شاپ به نقل از ایسنا، حمیدرضا حاجی بابایی در جریان جلسه علنی مجلس شورای اسلامی و بررسی پیشنهاد حذف بندی از لایحه بودجه که به افزایش یک درصدی مالیات بر ارزش افزوده در سال آینده باز می گشت بیان نمود: باید با مردم شفاف صحبت نماییم. ما می گوییم که فوق العاده کارمندان باید در سال آینده پرداخت گردد. پاداش بازنشستگان هم باید پرداخت گردد. ما دو میلیون و ۶۰۰ هزار بازنشسته داریم که تمام افزایش های دیده شده برای آنها در سال آینده باید از این محل تأمین گردد.
ایشان در ادامه اظهار نمود: ما قرار نیست که از مردم پول بگیریم بلکه مقرر است از پتروشیمی ها، شرکتهای نفتی و شرکتهای فولادی مالیات بگیریم و آنرا به بازنشستگان بدهیم. مالیات بر ارزش افزوده مشمول کالاهای اساسی نمی شود چرا با مردم جور دیگری صحبت می کنید.
ایشان در ادامه اظهار نمود: اگر این مورد از لایحه حذف شود نمی توانیم منابع پاداش بازنشستگان و افزایش حقوق آنها را تأمین نماییم. از طرفی ما افزایش حقوق کارمندان در سال آینده را ۲۰ درصد پیشبینی کرده ایم. اینکه گفته می شود از محل فروش اموال تأمین گردد امکان پذیر نیست.
رئیس کمیسیون تلفیق بودجه سال ۱۴۰۳ تصریح کرد: بنده با مردم شفاف صحبت می کنم اگر این بند از لایحه حذف شود ما منابعی برای افزایش حقوق و همسان سازی بازنشستگان نخواهیم داشت.
در نهایت نمایندگان مجلس با پیشنهاد حذف افزایش یک درصدی مالیات بر ارزش افزوده در لایحه بودجه سال آینده مخالفت کردند.
منبع:

1402/11/02
13:13:53
5.0 / 5
346
تگهای خبر: ارز
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
لینک دوستان شاپ
شاپ SHAAP