شروع عملیات اجرائی فیبر نوری دامغان به همت آسیاتک

شروع عملیات اجرائی فیبر نوری دامغان به همت آسیاتک

شاپ: آسیاتک در ادامه توسعه پروژه فیبر نوری خود در استان سمنان، عملیات اجرائی حفاری فیبر نوری (FTTX) را در شهرستان دامغان شروع کرد.به گزارش تجاری خبرگزاری مهر، این پروژه مقرر است با ۶۰ کیلومتر حفاری امکان دسترسی بیش از ۲۰ هزار خانوار شهر دامغان به شبکه فیبر نوری فراهم آورد.
براساس برآوردهای انجام شده، عملیات حفاری فیبر نوری آسیاتک در شهر دامغان، ظرف ۶ ماه تمام می شود. با پایان عملیات اجرائی فیبر نوری در این شهر، مراحل سرویس دهی فیبر نوری آسیاتک به شهروندان دامغانی شروع می شود تا مشترکان دومین شهر بزرگ استان سمنان از پیشرفته ترین تکنولوژی اینترنت ثابت دنیا بهره مند شده و سرعت های چند صد مگابیتی را تجربه کنند.
دسترسی ۲۰ هزار خانوار دامغانی به اینترنت فیبر نوری
آسیاتک قبل از این، عملیات اجرائی فیبر نوری را در شهرستان مهدی شهر استان سمنان نیز آغاز نموده بود و در نظر دارد تا ۱۶۹ هزار خانوار استان سمنان را تحت پوشش فیبر نوری قرار دهد. پروژه توسعه فیبر نوری آسیاتک در این استان، به زودی در دو شهر سمنان و گرمسار پیگیری می شود.

براساس برنامه ریزی انجام شده مقرر است تا انتهای سال ۱۴۰۴ مراحل دسترسی ۲۰ میلیون خانوار ایرانی به شبکه فیبر نوری تکمیل شود. به همین دلیل وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات ۱۰ اپراتور اینترنت را تعیین کرده است و با تقسیم شهرها و استانهای مختلف، هر کدام از این اپراتورها در یک منطقه خاص به توسعه فیبر نوری مشغول هستند.
با وجود این که طبق تعهد قانونی، آسیاتک، باید ۱.۵ میلیون خانوار را تحت پوشش فیبر نوری قرار دهد اما این اپراتور ظرفیتهای خودرا برای دسترسی چهار میلیون خانوار توسعه و فعال کرده است.
آسیاتک از مهر ماه ۱۴۰۱ به عنوان نخستین ناحیه، در شهر چالوس استان مازندران این پروژه را آغاز نموده است و الان در ده ها شهر دیگر، فیبر نوری را توسعه میدهد.
برای کسب اطلاعات بیشتر دراین زمینه، به وبسایت رسمی آسیاتک مراجعه کنید.
این مطلب، یک خبر آگهی بوده و خبرگزاری مهر در محتوای آن هیچ نظری ندارد.


منبع:

1402/10/28
17:22:50
5.0 / 5
249
تگهای خبر: اینترنت , برنامه , سایت , عمل
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
لینک دوستان شاپ
شاپ SHAAP