چقدر گوشت قرمز در آذر ماه عرضه شد؟

چقدر گوشت قرمز در آذر ماه عرضه شد؟

شاپ: وزن گوشت قرمز عرضه شده انواع دام های ذبح شده در کشتارگاه های رسمی کشور در آذر 1402 جمعاً 36 هزار و823 تن گزارش شده که سهم گوشت گاو و گوساله بیش از سایر انواع دام بوده است.به گزارش شاپ به نقل از ایسنا، برمبنای نتایج این آمارگیری، گوشت گاو و گوساله با ۲۰ هزار و۴۳۶ تن، ۵۵.۵ درصد از وزن کل گوشت قرمز عرضه شده را به خود مختص کرده است. گوشت گوسفند و بره با ۱۲ هزار و ۷۱۱ تن، بز و بزغاله با ۲۵۶۴ تن و سایر انواع دام با ۱۱۱۲ تن، به ترتیب ۳۴.۵ درصد، هفت درصد و سه درصد از وزن کل گوشت قرمز عرضه شده را به خود اختصاص داده اند.

مقایسه عملکرد کشتارگاه های رسمی کشور در آذر ۱۴۰۲ با ماه مشابه سال ۱۴۰۱ نشان دهنده کاهش ۲۶ درصدی مقدار عرضه گوشت قرمز در کشتارگاه های رسمی کشور است.

مقدار تولید گوشت در آذر ۱۴۰۲ نسبت به ماه مشابه سال ۱۴۰۱ برای گوسفند و بره ۴۲ درصد، برای بز و بزغاله ۲۷ درصد، برای گاو و گوساله ۱۳ درصد، برای گاومیش و بچه گاومیش ۲۱ درصد کاهش و برای شتر و بچه شتر ۵۵ درصد افزایش داشته است.

همچنین نتایج حاصل از این طرح آمارگیری نشان میدهد که مقدار عرضه گوشت قرمز در کشتارگاه های رسمی کشور در آذر ۱۴۰۲ نسبت به ماه قبل (آبان) در حدود یک درصد کاهش داشته است.

منبع:

1402/10/25
11:49:04
5.0 / 5
249
تگهای خبر: تولید , عمل
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵
لینک دوستان شاپ
شاپ SHAAP