تازه هایی از حوزه کار و تعاون

تازه هایی از حوزه کار و تعاون

شاپ: مهم ترین عناوین خبرها در عرصه کار و تعاون به رشد 9.5 درصدی تعاونی های زنان در دولت سیزدهم، برگزاری هفتمین نشست شورای عالی اشتغال، بهره مندی 4.5 میلیون نفر از آموزشهای مهارتی و اعلام نرخ بیکاری 7.6 درصد در پاییز امسال اختصاص داشت.به گزارش شاپ به نقل از ایسنا، این هفته هفتمین نشست شورای عالی اشتغال با حضور رییس جمهور اجرا شد. این جلسه ۵ مصوبه داشت و با سفارش هایی از طرف رییس جمهور برای ایجاد اشتغال بیشتر همراه بود که همچون آنها می توان به دادن اختیارات بیشتر به استانها، توسعه مهارت آموزی، تقویت هنرستان ها و توجه به اشتغال فارغ التحصیلان اشاره نمود.
در این جلسه وزیر کار اعلام نمود که فراتر از تعهدات ایجاد یک میلیون شغل عمل شده است. همین طور اعلام گردید از مجموع ۱۰۵ همت اعتبار اختصاص یافته برای ایجاد اشتغال ۴۳ همت تا حالا تحقق یافته است.
فعال شدن اقتصاد روستا، اقتصاد دیجیتال و اقتصاد دریا، پشتیبانی از کسب و کارهای خانگی، مشاغل فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری از دیگر محورهای هفتمین نشست شورای عالی اشتغال بود.

محمود کریمی بیرانوند، معاون اشتغال وزیر کار هم از ثبت ۵۵۰ هزار کد بیمه الزامی و حرف و مشاغل جدید از شروع سال تا پایان مهر ماه آگاهی داد و اظهار داشت: این تعداد اساسا برایشان اشتغال به وجود آمده که کدبیمه جدید یا الزامی یا حرف و مشاغل است.

رشد ۵۱ درصدی آموزش های مهارتی در دولت سیزدهم خبر دیگری بود که از طرف مهرداد عظیمی، معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی اعلام گردید.

به گفته وی طی دو سال قبل ۴.۵ میلیون نفر در آموزشگاه های دولتی و غیردولتی آموزش مهارتی فرا گرفته اند و مجوز آموزشگاه های آزاد فنی و حرفه ای ۱۳۰۰ درصد رشد داشته است.

این هفته مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران از تشکیل اولین ستاد «کارآفرینی و پیشرفت» در استان تهران آگاهی داد و آنرا بسترساز اجرای طرح های جهشی تولید و اشتغال آفرینی دانست.
حامد ویس کرمی، معاون تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی همین طور از رشد ۹.۵ درصدی تعاونی های زنان در دولت سیزدهم آگاهی داد و اظهار داشت: بیش از ۶۷۰۰ تعاونی زنان با ۷۸ هزار فرصت شغلی در بخش های مختلف اقتصاد فعالند.
معاونت اشتغال وزارت کار هم در هفته جاری از ثبت ۵۵۰ هزار نفر کد بیمه الزامی و حرف و مشاغل از شروع سال تا پایان مهر ماه آگاهی داد.
محمود کریمی بیرانوند با اشاره به اعلام نرخ بیکاری ۷.۶ درصد در پاییز امسال اظهار داشت: این آمار نشان میدهد که امسال بازار کار به سمت پویایی و رونق حرکت کرده است.
تزریق ۱۳۰ همت تسهیلات اشتغال به بازار کار در دولت سیزدهم خبر دیگری بود که او داد و اظهار داشت: هم اکنون ۵۱۲ شغل خانگی در کشور وجود دارد و ۹۵ درصد مجوزهای کسب و کارهای خانگی بصورت آنی صادر می شود.

منبع:

1402/10/22
14:21:41
5.0 / 5
309
تگهای خبر: آموزش , بازار , تولید , عمل
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
لینک دوستان شاپ
شاپ SHAAP