مدیركل راهداری و حمل ونقل جاده ای مازندران اعلام كرد

خسارت۲۳۰۰ میلیاردی سیل به راه و ابنیه مازندران امسال

خسارت۲۳۰۰ میلیاردی سیل به راه و ابنیه مازندران امسال

به گزارش شاپ، مازندران مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای مازندران با اشاره به این که امسال باران های سیل آسا در شهرستان عباس آباد، چالوس، نوشهر، آمل، نور و بابل خسارت به حوزه راه ها وارد کرده است، اظهار داشت: سیل امسال 2 هزار و 300 میلیارد تومان خسارت به راه و ابنیه های فنی استان زده است و از آنجا که در این زمینه منابع اعتباری ابلاغی نداریم اما مطالعات تعدادی از این پل ها شروع شده است.حسن جهانیان امروز ۲۹ آذرماه در نشست خبری به مناسبت گرامیداشت هفته حمل و نقل، رانندگان و راهداری، اظهار داشت: در هفته حمل و نقل دیدار با خانواده شهدا، بازدید از شرکت های حمل و نقل، نشست با راهداران، دیدار با استاندار، نواخته شدن زنگ راهداری و ایمنی در دستور کار قرار دارد.

وی با اشاره به این که امسال روند آهنگ پروژه ها تندتر شده است، اشاره کرد: در هشت ماه امسال هزار و ۷۰۰ کیلومتر از راه ها خط کشی و از ۱۳ نقطه حادثه ساز، چهار نقطه پرتصادف ایمن سازی و اصلاح گردید.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای مازندران با بیان این که ۱۹۲ کیلومتر از راه های استان با هزینه ۳۲۵ میلیارد تومان روکش شده است، اضافه کرد: ۲۵ هزار تن آسفالت برای لکه گیری راه ها با اعتبار ۱۱۸ میلیارد تومان انجام شده است.

این مسئول با بیان این که در عرصه ابنیه فنی برای ۳۳ دستگاه پل با ۳۸ میلیارد تومان هزینه شده است، افزود: در نقاط رانشی ۶ میلیارد تومان هزینه شده است و همین طور برای هر یک کیلومتر آسفالت روستایی نیازمند ۵ میلیارد تومان اعتبار هستیم.جهانیان با اعلان اینکه با اعتبار ۲۰۰ میلیارد تومان ۱۹۱ کیلومتر راه روستایی آسفالت و روکش شده است، اظهار داشت: راهدارخانه های سطح استان تجهیز، مرمت و چند راهدارخانه به مدار اضافه شده است.

وی بیان کرد: ۴۶ مجتمع خدمات رفاهی در استان فعال است و همین طور راه اندازی ۱۲ مجتمع خدمات رفاهی شروع شده است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای مازندران با بیان این که در عرصه حمل و نقل کالا ۱۴ میلیون تن کالا جابجا شده و ۴۷ درصد رشد داشته است، اشاره کرد: در عرصه مسافر امسال ۶۳۰ هزار سفر صورت گرفت که ۳ میلیون مسافر جابجا شده است.

این مسئول اظهار داشت: رونمایی از چهار سامانه راهبردی و دانش بنیان در استان در عرصه مدیریت سوخت، مدیریت کنترل پروژه، مدیریت ردیف اعتباری پروژه ها و سامانه جامع آمار و اطلاعات در دستور کار قرار دارد.جهانیان تصریح کرد: برای نخستین بار در کشور سامانه مدیریت جامع روشنایی ازطریق یک شرکت دانش بنیان طراحی شده است.

وی با اعلان اینکه در عرصه حمل و نقل برای ساماندهی بار مشکلاتی داشتیم و امروز در پایانه بار نکا نوبت دهی مکانیزه از امروز شروع می شود تا شفافیت و عدالت صورت گیرد، اظهار داشت:

۳۳ اکیپ ثابت و سیار با ۳۵۰ نفر و ۲۵۰ دستگاه ماشین آلات در بخش راهداری زمستانی فعالیت دارند و نمک و ماسه در انبار راهدارخانه ها به اندازه کافی داریم.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای مازندران بیان کرد: امسال ۴۰۰ میلیارد اعتبار راه روستایی مصوب داریم و اختصاص ها برای ۲۰۰ ردیف اعتباری در عرصه روستایی بصورت دوره ای به انجام می رسد.

منبع:

1402/09/29
21:45:39
5.0 / 5
327
تگهای خبر: خدمات , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
لینک دوستان شاپ
شاپ SHAAP