صورت های مالی بزرگترین بانك بورسی كشور تصویب شد

a itemprop= headline href=

a itemprop= headline href=

به گزارش شاپ مجمع عمومی عادی سالانه بانك تجارت برای تصویب عملكرد سال مالی منتهی به اسفند ۱۳۹۸ با حضور اكثریت سهامداران برگزار گردید.به گزارش شاپ به نقل از مهر، سهامداران بانک تجارت با شرکت در مجمع عمومی عادی سالانه این بانک به ریاست رزازان رئیس هیأت مدیره بانک تجارت، مهر تأیید بر عملکرد مالی این بانک در سال ۱۳۹۸ زدند. در این مجمع که رأس ساعت ۱۰ بامداد روز چهارشنبه پانزدهم مردادماه در محل هتل انقلاب برگزار شد، رضا دولت آبادی مدیرعامل بانک تجارت گزارشی مبسوط از اقدامات این بانک در سال ۱۳۹۸ ارائه نمود.
رضا دولت آبادی مدیرعامل بانک تجارت با اشاره به اینکه مجموع سپرده های ریالی بانک تجارت با رشد ۱۳ درصدی، از ۱.۸۲۹ هزار میلیارد ریال در اسفند ماه ۱۳۹۸، به ۲.۰۶۶ هزار میلیارد ریال در سه ماهه اول ۱۳۹۹ بالغ شده است و فعالیتهای انجام شده در حوزه سپرده ها، کاهش ۴.۱ درصدی هزینه پول کل سپرده ها، از ۱۴.۲ در اسفندماه ۱۳۹۷ به ۱۰.۱ در خرداد ماه سال ۱۳۹۹ را رقم زد.
دولت آبادی با اشاره به کاهش نرخ هزینه پول بعنوان یکی از اهداف استراتژیک این بانک اظهار داشت: این رویداد مثبت با بهبود ترکیب سبد سپرده ای بانک تجارت در سه محور اصلی قرض الحسنه جاری، سپرده های بلندمدت و کوتاه مدت هم همراه بوده به نحوی که از یک سو رشد ۱۴۸ درصدی منابع قرض الحسنه جاری ریالی و ۳۱ درصدی سپرده کوتاه مدت ریالی تحقق یافته و از طرفی در سپرده های بلندمدت ریالی هم شاهد رشد ۲۱ درصدی هستیم. مجموع فعالیتهای انجام شده در حوزه سپرده ها، کاهش ۴.۱ درصدی هزینه پول کل سپرده ها، از ۱۴.۲ در اسفندماه ۱۳۹۷ به ۱۰.۱ در خرداد ماه سال ۱۳۹۹ را رقم زد.
مدیرعامل بانک تجارت ضمن تقدیر از حضور نمایندگان دولت و سازمان بورس اوراق بهادار به شرایط اقتصادی ماه های اخیر و رکود ناشی از شیوع بیماری کرونا اشاره نمود و اضافه کرد: سهم نسبت خالص مطالبات به مجموع خالص تسهیلات و مطالبات ریالی هم با پیمودن روندی کاهشی از ۸.۲ درصد در ابتدای سال ۹۹ به ۷.۸ در انتهای خردادماه سالجاری کاهش یافته است. وی افزود: خالص تسهیلات عقود ریالی هم روندی صعودی را نشان داده است بدین سان که از مبلغ ۵۹۷.۰۶۰ میلیارد ریال در ابتدای سال ۹۹ به ۶۳۷.۸۹۱ میلیارد ریال در انتها خردادماه سال جاری رسیده است. * این مطلب یک خبر آگهی بوده و خبرگزاری مهر در محتوای آن هیچ نظری ندارد*


منبع:

1399/05/18
15:02:16
5.0 / 5
1076
تگهای خبر: بیماری , عمل
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
شاپ SHAAP