با حضور وزیر نیرو؛

رونمایی از موتورهای مغناطیسی پربازده گروه صنعتی نیان الکترونیک

رونمایی از موتورهای مغناطیسی پربازده گروه صنعتی نیان الکترونیک

شاپ: از موتورهای مغناطیسی پربازده دائم گروه صنعتی نیان الکترونیک با حضور وزیر نیرو و معاونش رونمایی گردید.به گزارش تجاری خبرگزاری مهر، از موتورهای مغناطیسی پربازده دائم گروه صنعتی نیان الکترونیک با حضور وزیر نیرو بامداد امروز در مشهد رونمایی گردید. در این مراسم که علی اکبر محرابیان، وزیر نیرو، محمود کمانی، معاون وزیر نیرو، محمدعلی چمنیان، مدیرعامل گروه صنعتی نیان الکترونیک و تعدادی از فعالین اقتصادی و مدیران شهری و استانی حضور داشتند، از خط تولید این موتور قدرتمند و پربازده رونمایی گردید.
این موتور مغناطیسی پربازده دائم بیش از ۵۰ درصد کاهش مصرف انرژی را در پی خواهد داشت و تولیدی صد در صد بومی و دانش بنیان است. این موتور نشان میدهد که اگر به دانش داخل و شرکت های فعال و با پتانسیل بها داده شود، می توان افق روشنی را برای فردای کشور متصور شد. گروه صنعتی نیان الکترونیک با این دستاورد بزرگ حالا سهمی ویژه در کاهش ناترازی انرژی در کشور خواهدداشت، به شرطی که با حمایت ویژه دولت روبه رو شود.
از دیگر خصوصیات خاص و منحصر به فرد این موتور باید به آزادسازی بیش از ۸ هزار مگاوات برق در شبکه کشور اشاره نمود که عددی بزرگ و اعجاب انگیز است. تصور کنید برای تولید چنین حجمی از برق چند نیروگاه باید ساخته می شد و به تبعیت از ساخت نیروگاه، چه میزان سرمایه گذاری باید صورت می گرفت؟ در طرح توسعه این پروژه بیش از ۵۰۰ نفر بصورت مستقیم به شغل می رسند.
صرفه جویی ۵۰ درصدی در محل مصرف با موتور تولیدشده توسط نیان الکترونیک
علی اکبر محرابیان، وزیر نیرو در آئین رونمایی از موتور مغناطیس دائم پربازده شرکت نیان الکترونیک اظهار داشت: مصرف انرژی برای کولر در ایران، بیش از توان مصرفی ۱۷۰ کشور در کره زمین است. سرمایه گذاری بر اصلاح خطوط تولید کولر در کشور لازم است.
وی با قدردانی از گروه صنعتی نیان الکترونیک اشاره کرد: موتور تولیدشده توسط گروه صنعتی نیان الکترونیک منجر به صرفه جویی ۵۰ درصدی در محل مصرف می شود. پس بخش قابل توجهی از ناترازی ها بوسیله موتورهای مغناطیسی پربازده گروه صنعتی نیان الکترونیک رفع می شود.


وزیر نیرو با اشاره به این که تمرکز دولت درباب وضعیت انرژی و برق در ایران، روی اصلاح الگوی مصرف است، تصریح کرد: در هیأت دولت مصوب شده که کولرهای تولیدی و لوازم های خانگی با گریدهای انرژی بالا تولید شود و واردات هم فقط با ۲ گرید بالای جدول امکان پذیر است.
هدف اصلی گروه صنعتی نیان الکترونیک از تولید موتورهای پربازده، رفع ناترازی انرژی کشور است
مهندس محمدعلی چمنیان، مدیرعامل گروه صنعتی نیان الکترونیک در آئین رونمایی از موتور مغناطیس دائم پربازده اظهار داشت: با تولید این موتور مغناطیسی بصورت انبوه، در کشور نخستین هستیم. هیچوقت در ایران این موتورها بصورت تولید انبوه نرسیده بود و گروه صنعتی نیان نخستین است. ۷ سال زمان گذاشتیم و بعد از تحقیقات در عرصه های مختلف، با برنامه نویسی هایی که صورت گرفت شاهد رونمایی از نخستین محصول این حوزه هستیم.
وی درباب حفظ ارز کشور در وضعیت خاص اقتصادی ایران با تولید این موتورها در داخل کشور اضافه کرد: با اهمیت تر از بحث حفظ ارز در کشور، با تولید موتورهای مغناطیسی دائم پربازده، مشکل اصلی کشور که در عرصه ناترازی انرژی است را می توانیم کاهش دهیم.
وی اضافه کرد: حدوداً ۳۰ هزار مگاوات از برق کشور در عرصه وسایل سرمایشی از قبیل کولرهای آبی، کولرهای گازی و … مصرف می شود که سهم عمده آن متعلق به کولرهای آبی است و با تولید این موتور توسط نیان، امیدواریم اتفاقات خوبی در این زمینه رخ دهد و شاهد کاهش چشم گیر مصرف باشیم.
چمنیان با تأکید بر این که هم اکنون تعداد کولرهای آبی که مصرف بالایی هم دارند، در کشور به شدت زیاد است، اظهار داشت: حدوداً ۳۰ میلیون کولر آبی در کشور داریم که اگر این کولرها به موتورهای باراندمان بالا مجهز شوند نزدیک به ۹ هزار مگاوات صرفه جویی در محل مصرف خواهیم داشت.
توان ویژه گروه صنعتی نیان الکترونیک برای تولید موتورهای پربازده / ۱۰۰ هزار در فاز اول

همچنین محمود کمانی، معاون وزیر نیرو در آئین رونمایی از موتور مغناطیس دائم پربازده گروه صنعتی نیان الکترونیک اظهار داشت: خوشحالیم که شاهد افتتاح تولید این موتورهای مغناطیسی هستیم که می تواند با ظرفیت ۱۰۰ هزار دستگاه در سال فعالیت کند. این موتورهای با راندمان بالا برای کولر آبی است که مدیریت مصرف در این موارد، خصوصاً وسایل سرمایی جزو برنامه های مهم وزارت نیرو است.
وی اضافه کرد: حمایت ویژه ای از این قبیل تولیدات خواهیم داشت و اولویت برای ما تولید داخل برای کاهش ناترازی است. طبیعتاً اگر نیاز بود که این لوازم از خارج از کشور تامین شود، ارزبری بسیار بالایی هم داشت، اما خوشبختانه با همت گروه صنعتی نیان الکترونیک، شاهد شروع به کار این خط تولید در کشور هستیم که بیش از ۹۰ درصد آن، از طراحی تا تامین و تولید قطعات و … در داخل صورت می گیرد.
کمانی درباب برنامه ریزی دولت برای اصلاح مصرف و اهتمام برای کاهش ناترازی در عرصه انرژی اظهار داشت: مدت ها به مسائل حوزه استاندارد و کاهش الگوی مصرف لوازم برقی و سایر حوزه ها توجه نشده بود، اما خوشبختانه این گریدبندی ها را بروزرسانی کرده ایم و به زودی مورد نهایی آن منتشر می شود. کارهای خوبی در این زمینه انجام شده و انشالله به روندی پایدار و مثبت می رسیم تا ناترازی ها کمتر و کمتر شود.
این مطلب، یک خبر آگهی بوده و خبرگزاری مهر در محتوای آن هیچ نظری ندارد.


منبع:

1402/09/24
21:22:15
2.5 / 5
247
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
علی سلگی:
سلام عرض ادب من علی سلگی هستم در استان تهران شهرستان قرچک خیلی عالیه و اگه لطف بکنید ما هم از محصولات شما یه نمایندگی دایر بکنم ممنون میشم من شغلم برق و از این دینام ها در مدار ۲۴ ولت دی س ی کار کردم ممنون
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲
لینک دوستان شاپ
شاپ SHAAP