آغاز فروش خودرو در سامانه یکپارچه

آغاز فروش خودرو در سامانه یکپارچه

به گزارش شاپ، سامانه یکپارچه برای فروش ۷ خودرو از امروز بازگشایی شده است. حداقل قیمت خودرو های عرضه شده ۷۶۶ میلیون تومان و حداکثر یک میلیارد و ۳۸۲ میلیون تومان است.به گزارش شاپ به نقل از مهر، بعد از آنکه همه منتظر برگزاری مرحله سوم عرضه خودرو از راه سامانه یکپارچه بودند، اعلام گردید که شیوه فروش خودرو تغییر کرده و دیگر خبری از عرضه های انبوه و مرحله ای خودرو نیست بلکه از این بعد از محل ظرفیت مازاد یا خالی خودروسازان و یا محصولات جدید، خودرو ها به مرور در سامانه یکپارچه عرضه خواهد شد.
همچنین در این شیوه فروش، دیگر نیاز نیست متقاضیان پولی را برای ثبت نامه انسداد کنند. (در دو مرحله قبلی متقاضیان باید ۱۰۰ میلیون تومان به نام سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان مسدود می کردند.)
در این راستا ابتدا ۱۲ آذر ماه سامانه یکپارچه با همین شیوه جدید بازگشایی شد و مجدد از امروز ۲۰ آذر ماه سامانه برای عرضه ۷ خودرو در چارچوب فروش فوق العاده و تحویل حداکثر ۳ ماهه بازگشایی شده است. ازاین رو با عنایت به نوع فروش فوری بعد از فراخوان و اعلام مهلت واریز وجه توسط خودروساز، متقاضیان در موعد مشخص شده (حداکثر ۵ روز) نسبت به تکمیل وجه اقدام نمایند.
قیمت پایه خودرو های عرضه شده در سامانه یکپارچه به شرح زیر است. (قیمت های زیر بدون احتساب هزینه های جانبی همچون شماره گذاری، مالیات و … است که در صورت افزوده شدن این هزینه تقریبا ۱۰۰ تا ۲۰۰ میلیون تومان به قیمت پایه اضافه می شود.) خودرو قیمت هایما ۷X یک میلیارد و ۲۷۴ میلیون تومان لاماری ایما یک میلیارد و ۲۰۱ میلیون تومان جک S۳ ۹۱۰ میلیون تومان جک KMC X۵ یک میلیارد و ۱۳۶ میلیون تومان جک J۴ ۷۶۶ میلیون تومان دایون Y۷ یک میلیارد و ۳۸۲ میلیون تومان تیگارد X۳۵ ۹۸۰ میلیون تومان

طرح های عرضه شامل طرح عادی، طرح خودرو های فرسوده و طرح پشتیبانی از خانواده و جوانی جمعیت (صرفاً مختص مادرانی که واجد شرایط قانون پشتیبانی از خانواده وجوانی جمعیت که مورد تائید سازمان ثبت احوال کشور است.) می شود.
نکته قابل توجه آنکه همه متقاضیان مرحله اول و دوم سامانه یکپارچه که موعد زمانی تحویل خودرو آنها پیش از این در فصول آتی یا سال ۱۴۰۳ تعیین شده است، امکان لغو سفارش و انتخاب خودرو از محصولات عرضه شده جدید را خواهند داشت. البته متقاضیانی که در طرح های جایگزینی قبلی یا طرح عرضه خودروی وارداتی شرکت کرده اند امکان انتخاب خودرو را نخواهند داشت.
سامانه جهت انتخاب خودرو ها از روز دوشنبه مورخ ۱۴۰۲/۰۹/۲۰ تا ساعت ۲۳: ۵۹ روز چهارشنبه ۱۴۰۲/۰۹/۲۲ در دسترس می باشد.
شرایط عمومی ثبت نام
شرایط عمومی (جهت طرح عادی) تعیین شده مندرج در ماده ۴ دستورالعمل تنظیم بازار خودروی سواری توسط شورای رقابت:
۱. هر کد ملی مجاز به خرید یک دستگاه خودرو از مجموع شرکتهای خودروسازی است.
۲. حداقل سن مجاز متقاضیان خرید خودرو ۱۸ سال است.
۳. دارا بودن گواهینامه رانندگی برای متقاضیان خرید خودرو الزامی است.
۴. متقاضیانی که طی ۴۸ ماه گذشته در شرکتهای ایران خودرو و سایپا و طی ۲۴ ماهه گذشته از سایر شرکتهای خودروسازی نسبت به ثبت نام و یا صدور فاکتور (تمامی روش های فروش سامانه خودروسازان، بورس کالا و …) اقدام نموده اند، امکان ثبت نام و خرید خودرو را ندارند.
۵. متقاضیانی که دارای پلاک انتظامی فعال می باشند، امکان ثبت نام و خرید خودرو را ندارند.
۶. انتقال امتیاز و حقوق ناشی از خرید خودرو به اشخاص (حتی به صورت وکالتی) و هم فروش حواله خودرو به صورت وکالتی ممنوع می باشد.
گفتنی است، اطلاعات همه متقاضیان در رابطه با این طرح حسب ماده ۱۹ آیین نامه اجرایی ماده ۱۴ الحاقی قانون مبارزه با پول شویی و طرح مالیات بر عایدی سرمایه در اختیار نهادهای ذیربط قرار می گیرد.


منبع:

1402/09/20
14:48:14
5.0 / 5
433
تگهای خبر: ارز , بازار , تولید , ثبت نام
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
لینک دوستان شاپ
شاپ SHAAP