رئیس اتحادیه فروشندگان میوه و سبزی؛

میوه شب چله بدون تغییر قیمت تأمین است

میوه شب چله بدون تغییر قیمت تأمین است

به گزارش شاپ، رئیس اتحادیه فروشندگان میوه و سبزی ضمن اشاره به نزدیکی شب یلدا اظهار داشت: انواع میوه با حجم بالا در کشور موجود است.به گزارش شاپ به نقل از مهر، اسدالله کارگر، رئیس اتحادیه فروشندگان میوه و سبزی در رابطه با تأمین میوه شب یلدا به مهر اظهار داشت: میوه های شب چله هندوانه، انار، انگور و خرمالو است که سالهای قبل هندوانه انبار و برای این آئین ملی وارد بازار می شد؛ اما با پیشبینی نیاز بازار، هندوانه هم به شکل تازه خوری برای شب چله تأمین است.
وی ضمن اشاره به کشت هندوانه به میزان مورد نیاز در استانهای جنوبی و گرمسیر کشور، اضافه کرد: هندوانه شب یلدا از راه شهرهایی مانند دزفول تأمین است.
وی در رابطه با نیاز بازار در بلندترین شب سال، افزود: عدد را نمی توان به صورت دقیق گفت اما بعد از گذر از پاندمی کرونا، دور هم بودن خانواده ها به حالت عادی برگشته و اساسا مصرف میوه در این شب افزایش پیدا کرده است.
رئیس اتحادیه فروشندگان میوه و سبزی افزود: در کنار میوه های خاص این آئین، میوه های مکمل مانند نارنگی، پرتقال، سیب و… هم به اندازه کافی تأمین است.
قیمت میوه های شب یلدا
ابتدای آذر میزان میوه های وارداتی مانند آناناس کاهش پیدا کرد و میوه فروشان عنوان می کردند میوه های وارداتی برای شب یلدا دپو می شوند. کارگر در رابطه با بازار تقاضا میوه های وارداتی اظهار داشت: هدف تأمین بازار میوه شب یلدا با محصولات داخلی است و میوه های وارداتی بازار تقاضای کمی دارند.
رئیس اتحادیه فروشندگان میوه و سبزی در پاسخ به این پرسش که آیا قیمت محصولات تغییری خواهند داشت، تصریح کرد: سال جاری محصولات باغی وضعیت مناسب دارد و خوشبختانه آفت زدگی و بلای طبیعی نداشتیم ازاین رو میوه با حجم بالا در کشور وجود دارد؛ علاوه بر این که در مناسبت هایی مانند شب چله، ایام عید نوروز و… تاکید داریم میوه فروشان از سود خود کم کنند تا در شادی مردم شریک باشند.


منبع:

1402/09/06
13:49:07
5.0 / 5
199
تگهای خبر: بازار , رنگ , قیمت , محصولات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴