یك نماینده مجلس:

بذرپاش برای تسریع در انجام طرح نهضت ملی مسکن ورود کند

بذرپاش برای تسریع در انجام طرح نهضت ملی مسکن ورود کند

به گزارش شاپ، نماینده مردم شاهین شهر در مجلس اظهار داشت: اگر می خواهیم در طرح نهضت ملی تسریع شود، ضروری است شخص وزیر راه و شهرسازی در هر استانی ورود مستقیم به این مورد داشته باشد.حسینعلی حاجی دلیگانی در گفتگو با خبرنگار مهر در پاسخ به سوالی در خصوص این که طبق آمارهای انتشار یافته توسط دولت در طرح نهضت ملی خانه هایی که به مردم تحویل می شود، تعداد بسیار محدود و اندکی دارد، عنوان کرد: کندی در انجام پروژه نهضت ملی مسکن سبب شده است که شاهد تحویل تعداد کمی خانه به مردم باشیم.
وی بیان نمود: متأسفانه شاهد جدیت لازم برای تولید مسکن در استان ها نیستیم و به دلیل یکسری مسائل بسیار جزئی، خیلی از طرح های تولید مسکن متوقف باقی مانده است و به نتیجه نمی رسد.

نماینده مردم شاهین شهر در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: علت کندی کار در طرح نهضت ملی مسکن آن است که فرایندهای این کار بسیار طولانی شده است و گاهی اوقات به علت یک اشکال جزئی مدت ها یک پروژه مسکن متوقف می ماند و کسی هم نیست که بالای سر کار بایستد و کار را جلو ببرد، در حالیکه اگر بر سر کار بایستند و اراده داشته باشند، پروژه نهضت ملی مسکن به خوبی پیش می رود.
عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: دولت می تواند به وعده خود برای ساخت ۴ میلیون مسکن برسد، اما هم اکنون در فرآیند این کار اشکالات فراوانی وجود دارد و در هر مرحله ای یک مانع ایجاد می شود در حالیکه میتوان این موانع را با یکسری تدابیر ساده مرتفع کرد.
حاجی دلیگانی افزود: برای مثال، یکسری اشکالات از جانب سازمان محیط زیست، وزارت نیرو و شهرداری ها گرفته می شود و سبب توقف کار می شود. برای تأمین زیرساخت ها و مجوزهای شهرداری هم مشکلاتی وجود دارد و بعضاً دعواهایی بر سر تقسیم میزان سهم شهرداری ها و راه و شهرسازی به وجود آمده که کار را متوقف کرده است.
نماینده مردم شاهین شهر در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: همینطور بحث سند نداشتن بعضی از زمین ها مطرح است و این ها همگی مواردی است که سبب شده است روند طرح نهضت ملی مسکن طولانی شود.
وی تصریح کرد: اگر می خواهیم در طرح نهضت ملی تسریع شود، ضروری است شخص وزیر راه و شهرسازی در هر استانی ورود مستقیم به این مورد داشته باشد. بذرپاش باید برای رفع مشکلات در ارتباط با طرح نهضت ملی مسکن همه موانع را از سر راه بردارد و باید از رئیس جمهور برای این کار اختیار تام بگیرد. برای مثال طرح نهضت ملی مسکن در بعضی از نقاط کشور به علت مشکلات در ارتباط با مالیات و مسائل اینچنینی متوقف مانده که وزیر راه و شهرسازی باید شخصاً به مبحث ورود کرده و موانع را از بین ببرد.


1402/09/05
09:01:19
5.0 / 5
295
تگهای خبر: تولید , رنگ , شهرداری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵
لینک دوستان شاپ
شاپ SHAAP